Puglia & Salento

Puglia & Salento

İtalyanlar daha çok Türk turisti ülkelerinin farklı destinasyonlarına çekmek için tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla bu kez Puglia bölgesi ve Salento tanıtımını ön plana çıkaran İtalyan turizmciler 5 gün boyunca Avrupa’dan gelen 2 ayrı turizm yazarı ve acentacı’ya bölgenin önemli turizm olanaklarını tanıttılar.

Çizmeye benzeyen İtalyan haritasının topuk bölgesini oluşturan Puglia’nın en büyük kenti Bari’ye Türk Hava Yollarının da uçması İtalyanların Türk turist beklentilerini artırıyor.

Bari’den başlayarak, Brindisi ve güney bölgelerini içeren Salento gezisinin basın grubu 31 kişiden oluşarak herşey dahil servis sunan Iberotel Apulia’da konakladı. İyon denizine bakan uzun plajı, çok büyük havuzları ve hertürlü spor ve çocuk aktivitelerine sahip Iberotel Apulia, müthiş mutfağı ile İtalyan deniz ürünleri ve pasta çeşitleri ile grubtan çok olumlu not aldı. Iberotel’in güzellik ve antistress merkezlerinin eğitim programları da bir uygulamalı toplantı ile basın ve acenta grubuna tanıtıldı. Ayrıca bölgenin organik ürünleri ile önem kazanan diyet mutfağından lezzetler de Iberotel restoranlarından sunuldu.

Harita’da çizme topuğunun tam arka bölgesinde yer alan Adriyatik kıyıları ile bölgedeki arkeolojik yerleri de tanıyan basın mensupları, National Geographic tarafından Dünya’nın 10 doğal gölü arasında yer alan volkanik falezlerden oluşan Roca Vecchia, İyon denizi kıyılarındaki tarihi yerleşim yerleri, kalıntıları ve Osmanlı ordularına karşı yapılan kaleleri de gördü. Küçük Nardo köyü birer sanat örneği yapıları ile Türk turistlerin de çok beğeneceği bir yerleşim yeri.

Adriyatik denizinin en uzak burnu Otranto deniz feneri manzarası ve sevimli mutfağından verilen yemek servisi ile ayrı bir turistik yer. İyon denizi olan Akdeniz kıyılarındaki Salento’da yer alan San Basilio, Maldive plajları, Salve köyü de görülmeye değer. Bölgede geniş ve modern tarım alanları ile dolu. Yetiştirilen organik ürünlerin başında da zeytin, zeytinyağı ve üzüm ile şarapçılık geliyor.

Ayrıca bölge’de çok ünlü olan ama Dünya’ya açılmak istemeyen kahve markası Quarta kahve fabrikası da gezilecek yerler arasında.

Geçen yıl İtalya’ya giden 270 bin Türk vatandaşının arasında kendi payının küçük bir bölümü oluşturması nedeniyle Puglia ve Salento önümüzdeki yıllarda bu rakamı hızla büyütmek istiyor.

Diğer Destinasyon yazıları için tıklayınız

Radisson Blu Hotel Kayseri Celestyal Cruises Fibrobeton Hotel Suadiye Istanbul Modern Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Deniz Tüfekçi
Turizmin ne önemi var!!!

Serdar Karcılıoğlu
Rüzgâr Yine Kaç Knot Esti?

Recep Arifoğlu
“Turizm markasıyız” vurgusu yapılmalıdır
Turizmcinin Kürsüsü