IMEX başladı

IMEX başladı

MICE’ın en önemli fuarı IMEX  dün başkan Ray Bloom tarafından düzenlenen bir açılış seremonisiyle başladı. Büyük bir ilgi ile izlenen  açılışta Alman CVB ve Messe Frankfurt  başkanlarının ardından konuşan Prof. Greg Clark tum dünya  şehirlerinden MICE turizm örneklerini ve tavsiyelerini  aktardı.

IMEX bu yıl 3500 katılımcı standı ve  4.000’e varan katılımcı ve ziyaretci artışı ile tüm ülke standlarında yoğun toplantılara ev sahipliği yapıyor. MICE tanıtımda eskiyi korumaya çalışan Türkiye standı yeni teknolojiler bir yana eski stand aktivitelerini aratan görüntüsü ile ilk gün katılımcılarda hayal kırıklığı yarattı.

Suudi Arabistan ilk kez IMEX’de bir basın toplantısı düzenleyerek MICE turizm olanaklarını sergilerken medyadan gelen Arabistan’da kadın kongre delegelere dönük katılım, giysi ve yaşamsal sorulara beraberinde getirdiği bir kadın kongresist örneği ile yanıt vererek olumlu puan aldı.

Asyanın parlayan yıldızı Tayland’da ülke CVB’leri TCEB ile 2017 MICE program ve ürünlerini tanıttı. Asya’nın dışında Avrupa’dan da ençok kongreye ev sahipliği yapan Tayland’ın MICE’da hızlı gelişimi dikkat çekti.

IMEX’de önceki yıllarda en azından basın bölümünde tanıtım dosya ve kitleri ile medya mensuplarına bilgilendiren Türkiye’nin bu yıl hiçbir tanıtım malzemesine bu bölümde yer vermemesi  2017 turizmi için MICE’a verilen önemi göstermesi açısından da ilginçti.

Yarın 2.yoğun gününü yaşayacak IMEX 18 mayıs’da sona erecek.

16.05.2017

Paylaş      

Radisson Blu Hotel Kayseri The President Hotel BW Citadel Hotel Hotel Suadiye Istanbul Modern Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Deniz Tüfekçi
Turizmde bayram davulları çalıyor…..
Turizmcinin Kürsüsü