Emirates Türkiye'deki 30. Yılını Kutluyor

Emirates Türkiye'deki 30. Yılını Kutluyor

Türkiye'ye yaptığı uçuşlarda 30'uncu yılını kutlayan Emirates Havayolu, 1987'den bu yana Türkiye ile Dubai ilişkilerinde önemli rol oynuyor. Emirates'in Türkiye ekonomisine 2016/17 dönemindeki finansal katkısı ise 246 milyon TL'ye ulaştı.

lk olarak 31 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul seferlerine başlayan Emirates, 374 koltuk kapasiteli Boeing 727 tipi uçaklarıyla haftada iki defa gerçekleştirdiği operasyonlarla, sadece bir senede 15.600'dan fazla yolcu taşıdı. Emirates şu anda Boeing 777-300 tipi uçaklarla İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan haftada 11 sefer yapıyor.

Emirates, Türkiye'deki 30 yılı boyunca, dünya standartlarındaki servis hizmeti ile pazarda yüksek talep gördü. İstikrarlı şekilde uçuşlarını artıran Emirates, kullandığı uçak tiplerini de sürekli geliştiriyor. İş ve seyahat için yolculuk yapanlar, Emirates'in geniş çaplı güzergâh seçeneği, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Dubai arasında haftalık 11 uçuşu sayesinde, Dubai aktarmasıyla Maldivler, Seyşeller, Avustralya, Tayland, Endonezya Jakarta, Manila, Kuala Lumpur, Orta ve Güney Afrika gibi popüler uçuş noktalarına kusursuz bağlantı imkanına sahip olabiliyor. Emirates, ilk uçuşundan bu yana, Türkiye'den ve Türkiye'ye gerçekleşen seferlerinde 4,7 milyondan fazla yolcu taşıdı. Ayrıca Emirates küresel ağında bulunan 125 kabin görevlisi ve pilotlarla beraber toplamda 185 T.C vatandaşı çalışana sahip.

Emirates'in kargo bölümü Emirates SkyCargo, haftalık 190 tona varan kargo kapasitesiyle Türkiye ve dünya arasındaki ticari bağlantıları güçlendirme konusunda kilit bir rol oynuyor. Türkiye'den Emirates SkyCargo ile ABD, Almanya, İngiltere ve Çin'e ihraç edilen ürünlerin başında otomotiv parçaları, tekstil ürünleri, meyve ve balık geliyor.

Emirates için Türkiye Pazarının Önemi

Emirates'in 30. yılı hakkında konuşan Emirates Türkiye, Romanya, Bulgaristan Genel Müdürü Bahar Birinci; "Emirates'te son 30 yıl bizim için inanılmaz bir yolculuk oldu. Türkiye'deki varlığımızı, daha büyük uçakların temini, daha çok yolcu ve T.C. vatandaşlarına daha fazla keşfedecek nokta sunmak, daha çok güzergâh yaratmak adına büyütmekteyiz. Müşterilerimiz kültürel ve ticari merkezlerden biri olan Dubai'ye doğrudan uçabiliyor ve Bangkok, Mauritius gibi popüler noktalarla kolayca bağlantı kurabiliyor. Mükemmel yeme-içme, uçak içi ürün ve hizmet verebilen bir havayolu şirketi olmayı başardığımız için gurur duyuyoruz" dedi.

Birinci, gelecek planlarıyla ilgili olarak; "Önümüzdeki 30 yıl içinde Türk yolculara cesurca dünyayı keşfetmeleri için yardımcı olmaya ve Türk turizmini daha çok desteklemek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz" yorumunda bulundu.

İstanbul'daki Emirates Lounge'lara 1,5 milyon Euro'luk yatırım

Emirates Lounge, First Class ve Business Class yolcularının yanı sıra Skywards Gold üyelerine yönelik olarak Mayıs 2012'de İstanbul Atatürk Havalimanı'nda açıldı. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin aktarma alanında bulunan Emirates lounge, 520 metrekarelik iç alanında yüzden fazla müşteri için dinlenme alanı sunuyor. 1,5 milyon Euro değerindeki yatırımla Emirates Lounge, misafirlerine şu imkanları sunuyor:
Türk ve dünya mutfaklarından gurme lezzetleri içeren kapsamlı bir açık büfenin yanında yüksek kaliteli alkollü ve alkolsüz içeçek de barındıran bir bar servisi,

Kablosuz internet bağlantısı, televizyon ve okuma alanları, duş yeri ve mescit içeren tam donanımlı bir business center,

İtalyan mermerinden yapılma zemin, altın Rolex saatleri, 56 adet katlanabilir deri koltuk ve maun mobilyalarla dünya çapında bilinen Emirates kalite standartlarına göre döşenmiş rahatlama alanı

08.08.2017

Paylaş      

Radisson Blu Hotel Kayseri The President Hotel BW Citadel Hotel Fibrobeton Hotel Suadiye Istanbul Modern Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Deniz Tüfekçi
TÜRSAB KAPATILIYOR…

Recep Arifoğlu
“Turizm markasıyız” vurgusu yapılmalıdır
Turizmcinin Kürsüsü