Türkler Rusya’ya Vladivastok’tan girerse vize yok

Türkler Rusya’ya Vladivastok’tan girerse vize yok

Rusya Dışişleri Bakanlığı,dün itibarıyla aralarında Türkiye, Çin, İran, Japonya gibi toplam 18 ülke vatandaşlarının ülkenin Uzakdoğu bölgesindeki liman kenti Vladivastok’a 30 gün geçerli olacak ve 8 gün kalma hakkı tanıyan elektronik vize uygulaması başlatıldığını duyurdu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre dış yabancı uyruklu kişilerin Vladivostok serbest liman bölgesini ziyaret edebilmeleri için bugünden itibaren elektronik vizelerin verildiği özel bir site hizmet vermeye başlıyor.

Siteye şu linkten ulaşmak mümkün: http://electronic-visa.kdmid.ru/

Buna göre Türkiye, Çin, İran, Japonya, Cezayir, Bahreyn, Bruney, Hindistan, Katar, Güney Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Umman, Suudi Arabistan, Singapur ve Tunus vatandaşları tek giriş-çıkışlı ticari, turistik veya insani vize alabilecek.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Elektronik vize, planlanan giriş tarihine en geç 4 gün kala yabancı uyruklu kişinin Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın sayfasında belirtilen formatta elektronik ortamda doldurulmuş ve fotoğraf iliştirilmiş vize başvurusuna istinaden verilir.

Elektronik vize almak için başka herhangi bir belge gerekmiyor. Elektronik vizelerin geçerlilik süresi 30 gün olup giriş tarihinden itibaren Rusya’da 8 gün kalma hakkı tanıyor” ifadelerine yer verildi.

Açıklamaya göre söz konusu elektronik vizelerle Rusya’ya sadece Vladivostok bölgesinde bulunan 5 sınır noktasından giriş ve çıkış yapılabilecek.

İlk aşamada Vldivostok’taki Kneviçi havalimanı ve Vladivostok limanı giriş için kullanılabilecek, diğer sınır noktaları kademeli bir şekilde gerekli teçhizatlarla donatıldıkça devreye girecek.

08.08.2017

Paylaş      

Radisson Blu Hotel Kayseri The President Hotel BW Citadel Hotel Fibrobeton Hotel Suadiye Istanbul Modern Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Deniz Tüfekçi
TÜRSAB KAPATILIYOR…

Recep Arifoğlu
“Turizm markasıyız” vurgusu yapılmalıdır
Turizmcinin Kürsüsü