Türkiye’nin de katıldığı ITE başladı, ama !

Türkiye’nin de katıldığı ITE başladı, ama !

Bu yıl 13.sü düzenlenen Vietnam’ın en önemli turizm fuarı ITE HCMC 2017 Fuarı Vietnam’ın Ho Chi Minh kentinde 2 gün süren tanıtım gezileri ve seminerlerin ardından Saigon Exhibition & Convention Center (SECC) ‘da dün görkemli bir törenle başladı.

Bu yıl Vietnam’ın 50 ayrı bölgesinden gelecek turizmcilerin yanısıra toplam 8.000 turizm profesyoneli ile 26.000’in üzerinde  ziyaretcinin 3 gun boyunca fuara katılımı bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl yine Kuala Lumpur Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin fuarın en gerilerinde yer alan D30 no’lu  36 m2lik küçük standında  yalnızca 2 banket masa  ile yer aldı.
Kanula Turizm bu yıl da yine direktörleri Hasan Hazırlar ile fuarda yer alırken, diğer standımızın açılış gününün önemli saatlerinde  boş oluşu garipsendi.

Bakanlık’tan fuara ücretsiz katılım hakkı alıp, bölge ülke bakan ve üst düzey turizm yöneticilerinin tek tek standları ziyaretlerini yaptıkları ve sadece turizm profesyonellerine açık olan birinci gününün ilk yarısında standı boş bırakmak,Türkiye için pozitif tanıtımın aksine çok olumsuz bir görüntü ve imaj kaybı yarattı.

Turizmcinin Gazetesi’nin de medya partnerı olduğu fuar  7-9 Eylül arasında gerçekleşecek. 3 günlük  fuar günlerinin ardından 11 Eylül’e kadar sürecek 5 ayrı ülke tanıtım turları ile bu yılın etkinliği tamamlanacak.

07.09.2017

Paylaş      

Radisson Blu Hotel Kayseri Celestyal Cruises Fibrobeton Hotel Suadiye Istanbul Modern Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Deniz Tüfekçi
Turizmin ne önemi var!!!

Serdar Karcılıoğlu
Rüzgâr Yine Kaç Knot Esti?

Recep Arifoğlu
“Turizm markasıyız” vurgusu yapılmalıdır
Turizmcinin Kürsüsü