Türkiye’nin 3.kez katıldığı Vietnam fuarı bu akşam sona erdi

Türkiye’nin 3.kez katıldığı Vietnam fuarı bu akşam sona erdi

Türkiye'nin 2015 ve 2016 yılında da katıldığı ITE HCMC fuarının 2017 etkinliği bu akşam sona erdi. Bu yıl 7 Eylül'de kapılarını resmen turizm profesyonellerine  açan ve ilk 2 günün ardından bugün halka da giriş izni verilen fuara, gecen yıl yine 36m2'lik ama daha fazla katılımcı standı  ile katılmıştık. 

Kuala Lumpur Kültür ve Tanıtma Ataşemizin de  bir başka etkinlik nedeniyle ITEHCMC'ye katılamamasıyla bu yıl standımızı Türk olarak yalnızca Kanula Turizm'den Hasan Hazırlar temsil etti. 

ITE fuarına geçen yılda Türkiye standı içinde katılan Kanula Turizm bu yıl da yine direktörleri Hasan Hazırlar ile fuarda yer aldı. Mekong ülkelerinden Türkiye'ye ilginin daha da fazlalaştığını belirten Hazırlar, ilk günün ardından dün ve halkın da girdiği bugün çok sayıda görüşme yaptıklarını belirtti. Hazırlar, siyasi sorunlar yaşadığımız Myanmar'dan gelen turizmcilerin de herşeye rağmen ülkemize turist getirmek istediklerinin altını çizdi. Mekong ülkelerinin Türkiye'ye ilgilerinin daha da artmasının sevindirici olduğunu söyleyen Hasan Hazırlar,  bu yeni pazarlarda daha büyük ve daha ciddi tanıtım çalışmalarının yapılması gerektiğini belirtti.

Dün de belirttiğimiz gibi, sadece 2 turizm kuruluşu ile katıldığımız fuarda yer alan boş standın olumsuzluğu, Türkiye'den gelen olmasa da sonradan yabancı görevliler ile dolduruldu.

09.09.2017

Paylaş      

Radisson Blu Hotel Kayseri Celestyal Cruises Fibrobeton Hotel Suadiye Istanbul Modern Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Deniz Tüfekçi
Turizmin ne önemi var!!!

Serdar Karcılıoğlu
Rüzgâr Yine Kaç Knot Esti?

Recep Arifoğlu
“Turizm markasıyız” vurgusu yapılmalıdır
Turizmcinin Kürsüsü