Şimdi Moskova zamanı

Şimdi Moskova zamanı

ITB Berlin’den sonra şimdi sıra Moskova fuarlarında. Dün Crocus Expo’da tamamlanan Intourmarket’den sonra  yarın da 25.MITT Moskova Turizm Fuarı Expocenter’da başlıyor.

15 Mart’ta sona erecek olan fuar geçen yıl ülkemize gelen 5 milyona yaklaşan Rusyalı turistler Türkiye’nin bir numaralı pazaraı olmuştu.Türkiye MITT Moskova fuarına  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 1254m2 lik standında sektör kuruluşları ile katılıyor. Standın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından yapılacak. Fuarda THY ile 29 sektör kuruluşu ve 12 özel işletme de Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında etkinlikler düzenleyecek.

Geçyiğimiz yıl Moskova’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başkanlığında düzenlenen Türkiye-Rusya Federasyonu Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısında imzalanan 2019 Kültür ve Turizm Yılı anlaşmasıyla  iki ülke arasında ilişkiler açısından bu fuarda tanıtım çalışmalarımız büyük önem taşıyor. Anlaşma kapsamında, 2019 yılı boyunca iki ülkede edebiyat alanında gerçekleşecek konferanslar, sergiler, konserler, sinema, tiyatro, opera, bale gibi kültürel faaliyetler öncesinde bu yıl ülkemize gelecek Rusyalı turist sayısının artışı da büyük önem taşıyor.

11.03.2018

Paylaş      

Radisson Blu Hotel Kayseri The President Hotel BW Citadel Hotel Fibrobeton Hotel Suadiye Istanbul Modern Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Deniz Tüfekçi
Turizmin Türkiye'deki hali budur!​

Recep Arifoğlu
“Turizm markasıyız” vurgusu yapılmalıdır
Turizmcinin Kürsüsü