2018 çantada keklik !

2018 yılı fuar takvimi tamamlanmış. 2018 yılında katılım sağlanacak yurtdışı fuar sayısı 112’den 97’ye düşürülmüş. Bizce tanıtıma ne gerek vardı, üç beş fuar katılımı ile ne tasarruflar edilirdi ?

21 fuar listeden çıkartılıp yerine 6 fuar eklenmiş. Liste daha elimize geçmedi ama kavgalı olduğumuz Almanya, Avusturya, Hollanda ....vd de liste dışı kaldı mı acaba?

MITT Moskova Turizm Fuarı stand alanı 1.254’den 100 metrekareye indirilmiş. Bu karar ayakta alkışlanır. Hatta Rusyalı turistler nasıl olsa geliyor, fuara bile katılınmasa da olurdu !!

ATM Dubai Turizm Fuarındaki stand alanının daha fazla büyütülmesi (en az 1.000 metrekare) ve fuarda yer alan Türkiye standının konumlandırıldığı yer konusunda fuar idaresine baskı yapılacakmış.
İşte budur; ne varsa Arab’larda var.
Arab turistlerin ülkemizi tanımalarının önemini analamayanlara kapak olsun !!!

Tanıtımda sıkıntılar bu kararlar ile aşılırken turizm gelirinde de telaşa gerek yok. Geçen ay Kurban Bayramı tatilini 10 güne çıkarttık. 1,5 milyon tatilciden ve 1,5 milyar dolar gelir elde edileceği ilk ağızlardan açıklandı.
Seneye de bayramları uzatır 15, 20 güne çıkartır, tatilci yerli turistlerimizi her sefererinde Doğu’dan Batıya, Batı’dan Güney’e falan...yönlendirerek dolarlarımızı artırır, keyfimize bakarız.

Kısaca turizmcilerimizin 2018 endişesine gerek yok.
Büyüklerimiz herzaman olduğu gibi en doğru yolu bularak hepimizi rahatlatıyor !

Suat Töre
Diğer yazılar için tıklayınız

Radisson Blu Hotel Kayseri Celestyal Cruises Hilton Bodrum Tunus Air Fibrobeton Uzakrota Summit Hotel Suadiye Ramada Plaza Menam Riverside Sunbeam Hotel Pattaya Istanbul Modern Mandarin Bangkok Booking.com

Ayın Destinasyonu


 

 

Dergilerimiz


FTNnews Rus Tourism News ATTG

Haber Ara:


Serdar Karcılıoğlu
Bir İtirafın Anatomisi

Tamer Çiçek
Online ile Mücadele - Yel Değirmenlerine Karşı Savaş !

Recep Arifoğlu
Kayseri’de hedef Turist
Turizmcinin Kürsüsü