25 Haziran 2022, Cumartesi

“6 bin yıllık tarihi olan, gönlü zengin Kayseri’ye bekliyoruz”

Kayseri’nin 6 bin yıllık tarihi, kültürü, doğal güzellikleriyle zengin bir şehir olduğunu kaydeden Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, “Kayseri, sahip olduğu zenginliğinin yanında “gönlü zengin” bir şehirdir. Dünyadaki herkesi, ailesi ve sevdikleriyle birlikle gönlü zengin Kayseri’ye bekliyoruz. Şimdi Kayseri’ye gitme zamanı…” diyor.

Anadolu’nun kalbinde yer alan gönlü zengin Kayseri’nin misafirperverliğini anlatarak konuşmasına devam eden Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, şunları söylüyor:

“Misafirperverlik, Türk halkının temel değerleri arasında yer alır. Konuğa verilen değer ve yaklaşım bizde çok önemlidir ve hizmette kusur edilmez. Bir ikram sırasında, “hatır- gönül” kavramları da devreye girer ve misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışırız. Dünyanın dört bir yanından turizmcileri, gönlü zengin kadim şehrimize davet ediyoruz. Kentimiz, tarihi, kültürü, doğal zenginlikleri ve gastronomisinin yanı sıra, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapıyor. Uluslararası birçok organizasyonun yapıldığı Erciyes Kayak Merkezi, aynı zamanda havalimanına ve şehir merkezine en yakın kayak merkezi olarak da tanınıyor. Kayseri’de Erciyes Kayak Merkezi, Sultan sazlığı Kuş Cenneti, Kapuzbaşı Şelalesi başta olmak üzere tarihi, kültürel, doğal zenginlikleri ziyaret etmenin yanı sıra; hemen yanı başındaki Kapadokya’ya uğrayabilirsiniz. Şimdi Kayseri’ye gitme zamanı…” dedi.

Mutlu bir kayak, doğa ve kültür turizmi için bekliyoruz

Artaş Grubu Turizm Yatırımları bünyesinde yer alan Radisson Blu Hotel Kayseri’nin, dünyanın en iyi 3.’cü Radisson Blu Hotelinden birisi olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Recep Arifoğlu, şunları kaydediyor:

“Dünya’nın en büyük turizm değerlendirme sitesi olan Trip Advisor’ın milyonlarca kullanıcısının verdiği puanlara göre, 2017 yılında otelimiz olan ‘Radisson Blu Hotel Kayseri’ dünyanın en iyi 3.’cü Radisson Blu Hotel’i seçildi. Misafirlerimizin göstermiş oldukları teveccüh, bizim için büyük bir gurur oldu. Grubumuz 40 yıla yaklaşan otelcilik tecrübesiyle, misafirlerimize en iyi hizmeti Anadolu’nun konukseverliğiyle sunmaya devam ediyor. Sevdiklerinizle birlikte mutlu bir kayak, doğa ve kültür turizmi için otelimize davet ediyoruz. Çeşitli kampanyalar düzenliyoruz ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Grubumuzun bünyesinde, İstanbul Tarihi Yarımada’da BW PLUS The President Hotel, BW Citadel Hotel ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na 9 km. Uzaklıkta TEM Otoyolu üzerinde bulunan Avrupa Residence Suites yer alıyor. Tüm otellerimizde Türk misafirperverliği eşliğinde, konuklarımızı büyük bir hürmetle ağırlıyoruz” diye belirtiyor.

 

“Kar Garantili & Kültür Kayağı” na bekliyoruz

Erciyes Kayak Merkezi’nin Kasım ve Mart tarihleri arasında “kar garantisi” verdiğinin altını çizen Recep Arifoğlu, şunları anlatıyor:

“Erciyes, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisidir. Sezon boyunca kar garantisi vermesi ve sunduğu altyapı nedeniyle, her yıl dünyanın dört bir yanından kayak sporcularını ve kayak severleri ağırlamaya devam ediyor. Otel olarak, kayak sezonunda çok yoğun bir taleple karşı karşıya kalmaktayız. Sezonda yer bulma sıkıntısı yaşandığından Radisson Blu Kayseri otelimize, Eylül ayından itibaren rezervasyonlar gelmeye başlıyor. Ayrıca bölgemizdeki ‘Kayseri + Kapadokya: Kültür Kayağı’ projesi de, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Aynı anda, Kayseri’de tarih, kültür, gastronomi ve Erciyes’te kayak ile Kapadokya’da balon turuna katılma gibi farklı aktivite programları yapılabiliyor. Bir de bunlara, inanç turizmi, dağcılık, kuş gözlemciliği gibi diğer turizm çeşitleri de eklendiğinde, şehrimiz turizmin cazibe merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Kentimiz, son dönemlerde kongre turizmi yapan organizatörlerin listesine de giriyor. Bir kongre turistinin, bir şehirden beklentisinin, çok daha fazlasını sunmaktayız” şeklinde konuştu.

Eşsiz zenginliğiyle büyüleyen Kayseri’de neleri ziyaret etmeli?

*Erciyes Kayak Merkezi: Türkiye’nin en gelişmiş kayak altyapısı ve “suni kar üretme sistemlerine” sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, dünyanın da en iyi 10 kayak merkezi arasında yer alıyor. Modern ekipmanlarla donatılmış tesiste, her biri farklı zorluk derecelerinde 33 pist bulunuyor. Pistlerin toplam uzunluğu 200 kilometreyi bulurken, pistlere ulaşım, tamamı birbiriyle bağlantılı 120 km’lik teleferik sistemiyle sağlanıyor. Şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan kayak tesisi, dünyada “bir havaalanına en yakın kayak tesisi olarak” da tanınıyor. Erciyes Dağı’nda, yaz aylarında Jeep Safari, Off- Road sporları, Downhill parkurlarında bisiklet sporu, trekking, ve atlı gezi gibi birçok doğa ve spor aktiviteleri de yapılıyor.

*Ali Dağı Yamaç Paraşütü: Kayseri’deki en önemli outdoor spor etkinliklerinden olan Ali Dağı yamaç paraşütü merkezi, şehirden 20 dakika uzaklıktaki Ali Dağı’nda (Yükseklik 2600 metre) bulunuyor. Yamaç paraşütü tutkunlarının en favori mekanlarından birisi olan Ali Dağı’ndan, ister kendi yamaç paraşütünüzle, isterseniz deneyimli ve lisanslı pilotların eşliğinde tandem atlayışı yapabilirsiniz.

*Sultan Sazlığı Kuş Cenneti: Dünyanın en önemli 5.’ci kuş cenneti olan Sultan Sazlığı, Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alıyor. Avrupa ve Afrika arasındaki 2 kuş göç yolunun tam birleştiği noktada bulunan sazlıkta, 355’e yakın kuş türü barınıyor. Kuş nüfusunun yaklaşık 1 milyon civarında olduğu Sultan Sazlığı, dünyanın önemli flamingo üreme alanlarından birisi olarak gösteriliyor.

*Talas: Kayseri’nin içerisinde bulunan Talas bölgesi, M.Ö. 1500 yılından beri yerleşik hayata sahiptir. Özellikle Rum nüfusun yaşadığı Talas bölgesinde, Rumlardan kalma çoğunluğu restore edilmiş çok sayıda ev ve kilise bulunuyor.

*Kapuzbaşı Şelalesi: Dünyanın ek yüksek 2.’ci set şelalesi olan Kapuzbaşı şelalesi, 7 adet şelaleden oluşuyor. Şelalelerin en küçüğü 30 metre, en büyüğü ise 70 metre olup, dünyanın eşsiz şelaleleri arasında yer alıyor. (Dünyanın en yüksek şelaleleri, 1.’ci sırada olan Victoria 100 metre – Zambia / Afrika’dır. 2.’ci olan Kapuzbaşı 70 metre Kayseri / Türkiye’dir. 3.’cü olan Niagara 50 metre New York / ABD’dir) Aladağlar Milli Parkı’nın içerisinde yer alan Kapuzbaşı şelaleleri, kar ve buzullardan beslenen bir doğa harikasıdır.

*Kapadokya: Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Aksaray’la sınırlı olan Kapadokya bölgesinin tarihi, ilk çağlara kadar uzanır. Özellikle Roma döneminde Romalılar’dan kaçan ilk Hristiyanların gizlendiği bir bölge olan Kapadokya’da, sayısız mağara kilisesi, yerleşim alanı ve yer altı şehirleri bulunuyor. Jeolojik yapısıyla doğa harikası olan Kapadokya’da, ATV kiralayarak, safari yapmak ve balon ile güneşin doğuşundaki enfes manzaranın tadını çıkartmak mümkün.

 

Radisson Blu Hotel Kayseri

Havaalanı: 5 dakika;

Şehir merkezi (yürüyerek): 2 dakika;

Erciyes Kayak Merkezi: 20 dakika;

Yamaç paraşütü tesisleri: 10 dakika;

Kapadokya: 50 dakika;

[email protected]

radissonblu.com/hotel-kayseri