28 Eylül 2021, Salı

Yeni Avrupalı bir tur operatörü daha Türkiye’ye geliyor

Bulgaristan kökenli dev otel zinciri Albena Otelleri’nin sahibi olduğu Flamingo Tours, COOP TRR’nin katkılarıyla Türkiye’de operasyona başlamaya hazırlanıyor.

COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer ve Flamingo Tours Almanya Müdürü Marin Vasilev, geçtiğimiz günlerde Antalya’yı ziyaret ederek turist göndermek için gerekli görüşmeleri yaptı. Türkiye’den bir incoming acentesi ile iş yapmak üzere prensipte anlaşan Flamingo Tours, Kasım ayından itibaren Antalya’ya grup yollayacak.

Faaliyet göstermeye başladıklarından bu yana pek çok tur operatörünün ilgisini çekmeyi başardıklarını söyleyen Sefer, büyüklerin yanı sıra orta ve küçük ölçekli tur operatörleriyle sürekli temas halinde olduklarını ifade etti.  Bunların COOP TRR üyelerinden kendi turizm ürünlerini de satmayı istediğini anlatan Sefer, “Türkiye ile çalışmak isteyen çok yeni tur operatörleri var. Bizlere gelip Türkiye ile aralarında köprü olmamızı istiyorlar. Flamingo Tours da bunlardan bir tanesiydi. Türkiye turizmi konusunda COOP TRR’den danışmanlık isteyen Flamingo Tours, Bulgaristan kökenli bir operatör ve hitap ettiği turist profilinde Almanlar’ın yanı sıra Ruslar da mevcut. Almanya’dan operasyonlarını öncelikli olarak Bulgaristan’a yapıyorlar. Bulgaristan’ın yanı sıra ikinci bir ülke arayışları vardı, bizim de desteğimizle Türkiye’de karar kıldılar” dedi.

Marin Vasilev Flamingo Tours

“Avrupa’daki Türk kökenli tur operatörlerinin sayısı ne yazık ki geçmişte yaşanan olumsuz süreçte gitgide azaldı. Büyükler yok olurken küçükler zor da olsa ayakta kalmayı başardı. Başardılar çünkü esnek yapıları sayesinde hızlı aksiyonlar yapabildiler. İşte COOP TRR olarak bizim amacımız da bunları desteklemek ve yılmadan devam etmeleri için ürünlerini pazarlamak. Almanya’daki Türk kökenli operatörlerin sayısı çoğalırsa kriz bile olsa ülkemize yapılan tatil satışları sürecektir” yorumunu yaptı.

Cumhur Sefer’le birlikte Antalya’ya gelerek görüşmeler yapan Flamingo Tours Almanya Müdürü Marin Vasilev de, Türk turizminin geleceğinin parlak olduğunu söyledi. Marin Vasilev, COOP TRR aracılığıyla tanıdıkları Türk otellerinin kalitesinin de üst düzey olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden. Vasilev ayrıca Flamingo Tours’un Bulgaristan dışında gireceği ilk destinasyonun Türkiye olacağını açıkladı. Vasilev konuşmasına şöyle devam etti: “COOP TRR, sadece Türkiye’yi iyi bilen bir kuruluş değil, aynı zamanda Avrupa pazarını çok iyi biliyorlar, nabzını tutabiliyorlar. İşte bu yüzden Türkiye ile çalışmalarımız için öncelikle onlardan danışmanlık aldık, kendilerine güvenimiz tam. COOP TRR’nin birikimlerinden daha çok faydalanacağız.”

Antalya ile başlayacak Türkiye’ye yayılacak

Antalya’daki hedeflerinin öncelikle başarılı bir başlangıç yapmak olduğunu vurgulayan Vasilev, sahibi oldukları Bulgaristan’daki Albena Otel zincirinin aile ve spor turizminde öne çıktığını aktardı. Vasilev, bu alanda Türk otellerinin durumunun da çok iyi olmasının önemli bir avantaj olduğunun altını çizerek, bundan sonra bu konsept için Bulgaristan’a çok sık gelen turist profilini Antalya’ya da yönlendireceklerini bildirdi.

Bulgaristan, Türk turizminden çok şey öğrenecek

Flamingo Tours Almanya Müdürü Marin Vasilev, Bulgaristan’da turizm sezonunun dört ayla sınırlı kalmasına karşın Antalya’nın neredeyse tüm yıla yayılan uzun sezonunun kendileri için en büyük avantaj olduğunu da vurguladı. Vasilev, Antalya’ya ilk turist gruplarını Kasım ayından itibaren göndermeye başlayacaklarını kaydederek, bunun için hali hazırda Bulgaristan için çalıştıkları Sunexpress havayolu şirketi ile anlaştıklarını bildirdi. Vasilev, “Amacımız Antalya ile başlayacak operasyonlarımızın Türkiye’nin diğer bölgelerine de yaymak. Bulgaristan, Türk turizminden çok şey öğrenecek ” dedi.

COOP TRR Türkiye Temsilcisi Mümtaz Özaslangöz de, Flamingo Tours’un Antalya’da görüştüğü üç incoming acentesinden birisiyle prensipte anlaştığını açıkladı. Resmi olarak sözleşmelerin imzalanmasıyla bu yeni işbirliğinin duyurusunu yapacakları bilgisini veren Özaslangöz, COOP TRR’nin Antalya’ya turist getirecek yeni şirketlerle görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.