28 Ekim 2021, Perşembe

İzmir tanıtım için birlik istiyor

İzmir’in tanıtım konusunda sorunları olduğuna değinen TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, İZTAV’ın büyük umutlarla kurulduğunu ama daha çok iç turizme yönelerek kaynakları doğru kullanamadığını belirtti. “İktisat Kongresi’nin yapıldığı İzmir’i parlatmamız, kongreler yapmamız, bunun için iyi organize olmamız lazım” diyen İşler, turizmciler için önemli bir fuar olan Travel Turkey’in yerli turisti yurt dışına gönderen değil, yurt dışından Türkiye’ye turist getiren bir fuar haline gelmesi gerektiğini söyledi. İZFAŞ’ın TÜRSAB ile birlikte gerçekleştirdiği Travel Turkey’in artık Ege Rivierası’nı destekleyecek bir aktivite haline gelmesi lazım” diyen İşler, şu görüşleri dile getirdi:

“Bunun için de bu fuarda, o masada otelcilerin de olması gerek, Travel Turkey’i otelciler yönetmiyor, acentacı, fuar yaptım diyen Büyükşehir yönetiyor. Büyükşehir’in yaptığına karşı değilim. Israrla söylediğim şey o masada yatırım yapan otelcilerin de olması. Onların da odalarının dolacağı konsept haline dönüşmesi gerek fuarın. Bunu yıllardan beri söylüyorum ve bunu söylediğim için İZFAŞ yönetimiyle tersim. Gelin Travel Turkey’i İzmir’i tanıtan fuar haline getirelim, otellerimiz dolsun, bize turist gelsin. Sağlık turizmi daha çok tanıtılsın.”

Ege Turistik Otelciler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, genel kurulda tek liste ile gidilen seçimde güven tazeledi. Yeni yönetim kurulu İşler’in başkanlığında oluşti. ETİK’in 60 yıldan beri Türk turizmine hizmet veren, kurumsal kültürü olan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Mehmet İşler, “60 yıl emekle yoğrulmuş bir aile olduk. ETİK’i çalışmalarımızla TÜROFED’in önemli bir üyesi haline getirdik. Katkılarınız için teşekkür ederim” dedi. Başkanlığı TÜROFED’in güçlü başkan adaylarından biri olarak devredeceğini kaydeden İşler, “Bu benim ETİK’te son başkanlık dönemim. Şimdiden görevi alacak arkadaşımız için çalışmamız gerekiyor. Gözüm arkada kalmayacak. Yeter ki tek adayla yola çıkalım, bölünüp parçalanmayalım, birliğimiz bozulmasın” diye ekledi.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir’i bu göreve seçilmesinden ötürü kutlayan Mehmet İşler, yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. İşler, “ÇEŞTOB, ETİK’in bir parçasıdır. İlk fırsatta ÇEŞTOB ile bir araya gelip el ele pozitif bir mesaj vermek istiyorum. Paylaşamadığımız bir şey yok. Tek bir İzmir var. Bu sandalda hepimiz beraberiz. İri, diri ve bir oldukça yenilmeyiz” dedi.