17 Eylül 2021, Cuma

Rusya hava sahasında ilk sıralardayız

Rusya’da AtlasGlobal, Ağustos ayında Rusya’da en çok yolcu taşıyan yabancı hava yolu şirketleri arasında ilk sıraya oturdu. THY ile Onur Air de listede yer buldu.

AtlasGlobal, Ağustos ayında Rusya‘da piyasaya arz ettiği haftalık koltuk sayısında Rusya dışı taşıyıcılar arasında ilk sıraya yerleşti.

Anker Report tarafından hazırlanan Rusya havacılık raporuna göre, Ağustos ayında Rusya’da piyasaya sunduğu haftalık koltuk sayısını 2017 yılının aynı ayına kıyasla % 70 oranında yükselten AtlasGlobal, tüm hava yolları arasında dördüncü, yabancı bayraklı hava yolları arasında ise ilk sırada yer aldı.

Rusya merkezli Aerolflot, Ağustos ayında piyasaya sunduğu haftalık 213 bin koltukla listenin ilk sırasına otururken, 47 bin koltukla S7 Airlines ikinci ve 26 bin 100 koltukla Ural Airlines üçüncü sırada yer aldı. AtlasGlobal ise, haftalık 17 bin koltukla listede 4. sırasında bulunuyor.
Türk Hava Yolları (THY) 13 bin koltukla listenin 8. sırasında yer bulurken, bir diğer Türk bayraklı taşıyıcı Onur Air ise 10 bin 670 koltukla 9. sırada yer aldı.