25 Ekim 2021, Pazartesi

Rusların yemek ve şezlong şikayeti!

Rus OneTwoTrip seyahat organizasyonu sitesinin gerçekleştirdiği araştırmaya göre Ruslar, Türk otellerinin en büyük noksanın şezlong yetersizliği ile monoton yemekler olduğu görüşündeler.

OneTwoTrip, Rus turistlerin en çok şikayet ettiği 10 temel noksanı belirledi. Bunun için 2018 başlarından bu yana Türkiye’ye tur paketi alan veya kendi imkanlarıyla giden turistlerin yorumları incelendi.

Sputnik’in aktardığı araştırmaya göre listenin başında ‘şezlong yetersizliği’ sorunu bulunuyor. Bazı turistler, kahvaltıdan önce şezlongları işgal etmek zorunda kaldığından şikayetçiyken diğerleri, böyle yapanları şikayet ediyor. Rus turistlere göre ‘tüm şezlonglar sabahtan dolu, üzerinde havlular duruyor, oysa bu havluların sahipleri çok sonra geliyor’ ve bu davranış, diğer müşterileri otelin imkanlarından yararlanmaktan alıkoyuyor.

En büyük ikinci sorun ise yemeklerin monotonluğu oldu. Bazı müşteriler, tatilin 3 ve 4. gününde aynı yemek yemekten bıkmaya başlıyor.

Sıkıcı animasyon en büyük üçüncü noksan olarak gösterildi. Turistler, otellerdeki çocuk kulüpleri, spor etkinlikler ve sıkıcı akşam programlarıyla ilgili olumsuz yorumlarda bulunuyor.(Turkrus)