19 Haziran 2021, Cumartesi

Amadeus & gezginler işbirliği

Seyahat teknolojisi alanında dünyanın öncü firmalarından Amadeus, seyahat endüstrisinde yaşanan teknoloji temelli dönüşüme Live Travel Space (Canlı Seyahat Alanı) ile katılıyor. Amadeus Orta ve Güney Avrupa Online Ticari Satış Direktörü Eric Willems, “Dönüşümümüzün merkezinde gezginler ve onların değişen ihtiyaçlarını karşılamak yer alıyor. Live Travel Space, sektördeki tüm oyuncuların, seyahat edenlerin isteklerini karşılamak ve herhangi bir anda geniş bir seçenek yelpazesi sunmak için bağlantı kurabileceği ve işbirliği yapabileceği bir alan. Amadeus kurulduğu 1987 yılından bugüne 30 yılı aşkın süredir teknolojisini seyahat endüstrisi ile işbirliği içinde geliştirmeye devam ediyor.  İşimizin odak noktasında yolcular bulunuyor.  Yolculara ve nasıl seyahat ettiklerine odaklanarak farklı seyahat kanalları için doğru teknolojiyi nasıl sağladığımızı herkesin görmesini  istiyoruz” dedi.

190 ülkede yılda 1,6 milyardan fazla kişinin yerel seyahat sağlayıcılarına bağlanmasına destek olan Amadeus, Bidroom tarafından dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri seçilen Uzakrota Travel Summit’e ana sponsor oldu. Travel Summit toplamda 3 salon, 5 sahne ve 1 fuaye alanı ile 3 bin 500’den fazla yerli ve yabancı turizm profesyonelinin katılımıyla düzenlendi.

Travel Summit’in açılış konuşmalarından birini yapan Amadeus Orta ve Güney Avrupa Online Ticari Satış Direktörü Eric Willems, seyahat endüstrisinin büyük bir hızla değiştiğini ve bu değişimin ardındaki ana etmenin teknoloji olduğunu belirtti. Seyahat endüstrisinin son yıllarda yaşadığı bu hızlı değişimin iş yapış şekilleri ve müşteri ilişkilerinde de önemli değişimlere neden olduğunu kaydeden Willems, “Neredeyse tüm sektörlerde olduğu gibi artık turizm sektöründe de müşterilerin hızla değişen ihtiyaçlarını, onlara göre kişiselleştirilmiş çözümlerle karşılamak ve eşsiz bir deneyim yaşamalarını sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Hızla değişen bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla biz Amadeus olarak Küresel Dağıtım Sistemi (GDS)’nden Live Travel Space (Canlı Seyahat Alanı)‘e dönüşüyoruz. Çünkü müşterilerimizi daha da iyi anlamak ve hizmet etmek istiyoruz. Dönüşümümüzün merkezinde gezginler ve onların değişen ihtiyaçlarını karşılamak yer alıyor.” diye konuştu.

Amadeus Türkiye Ülke Müdürü Mahir Yanık ise, Live Travel Space’in sektördeki tüm oyuncuların, seyahat edenlerin isteklerini karşılamak ve herhangi bir anda geniş bir seçenek yelpazesi sunmak için bağlantı kurabileceği ve işbirliği yapabileceği bir alan olduğunun altını çizdi. Yanık, “Müşterilerimizin işlerini büyütmeleri ve her gezgin için daha fazla değer yaratmaları için kendilerini farklılaştırmasına yardımcı olmak istiyoruz. Live Travel Space ile müşterilerimizin iş yapma biçimine uygun ve gezginlere hizmet eden çözümlerle büyümeleri için bir alan sağlıyoruz.” dedi.

Amadeus’un merkez ofisiden bölge direktörleri dahil olmak üzere sekiz üst düzey yöneticinin katıldığı zirvede Amadeus, standında ayrıca üçü startup’lar tarafından olmak üzere beş ayrı konuda sunum gerçekleştirildi : Şimdi ‘Live Travel Space’ Zamanı, Ürününüzü Her Yerde Anında Paylaşın, Seyahat Acenteleri için Yapay Zeka Temelli Uçak Rezervasyonu Yönetim Platformu, Kurumsal Seyahatler için Online Çözümler ve Amadeus Konaklama Çözümünden Değer Elde Etmenin Yeni Yolları.

Oliver Kasermann ve Eric Willems, zirvede Amadeus Ana Salonu’nda gerçekleştirdikleri Seyahatin Geleceği ve Startup’lar için Amadeus başlıklı sunumda 2019’u start up yılı olarak ilan ettiklerini belirtti. Eric Willems Türkiye’deki start up’ların büyümelerine ve başarılı olmalarına destek olmak üzere bir strateji oluşturduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de çok gelişmiş finansal teknoloji şirketleri var ve biz de bunun seyahat teknolojisi tarafındaki gelişimine öncülük edip desteklemek istiyoruz. Seyahat sektöründe kişiselleştirme çok önemli. İnsanlar kendilerini tanıyan ve onlara seçenek sunabilecek platformlarla daha çok ilgileniyor. Sektörde en önemli trendin artık kişiselleştirme olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de de bu anlamda önemli start up’lar olduğuna ve yenilerinin de geleceğine inanıyoruz. Türkiye’nin unicorn’u turizm sektöründen çıkabilir. 2019 yılı ilk çeyreğinde,  Amadeus ve Girişimciler Seyahat Çalıştayı düzenlemek üzere çalışmalara başladık.”