28 Eylül 2021, Salı

myGO Worldwide Türkiye ofisini açtı

Belçika’nın Brüksel şehrinde merkezi bulunan B2B online seyahat portalı myGO Worldwide, global pazardaki büyümesini Türkiye’de açtığı ofis ile sürdürmeyi hedefliyor. Barcelona, Tunus, Cezayir, Fas,  Umman Sultanlığı ve Fildişi Sahilleri’ndeki ofislerinin yanı sıra, Mayıs ayında açtığı Türkiye ofisinin, ilk 6 ayda yaptığı ciro, 2017 yılı cirosunu şimdiden yakalamış durumda. myGO Türkiye ofisinin bulunduğu coğrafyadaki diğer ülkelerin de yönetim merkezi olması planlanıyor.

 myGo Worlwide B2B online sitemini, hem acentelerin kullanımına açıyor, hem de başta İstanbul olmak üzere, Antalya, Bodrum ve Anadolu’nun birçok önemli şehrinde direkt otel kontratları da yaparak, otel satışlarında rekabetçi fiyatları acentelerine sunuyor.

myGO Worlwide Türkiye Genel Müdürü Fatih Alp, “Türkiye genelindeki acentelerin kullandıkları gerek yerel, gerekse global bir çok sistem bulunuyor. Acentelerin yaşadığı sorun, özellikle global firmalardan misafirleri için rezervasyon yaptırdıklarında ve herhangi bir talep ve isteklerine, hızlı bir şekilde çözüm bulamıyorlar. Ya yurtdışındaki bir Call Center’ı arayarak İngilizce konuşmak zorunda kalıyorlar ya da proaktif bir biçimde onların sorunlarını anında çözme konusunda portaller yetersiz kalıyor. myGO Türkiye ofisi olarak, işte bu noktada Türkçe konuşan ekibimiz sayesinde hızlı, etkin, ve daha iyi hizmet veriyoruz. Herhangi bir taleplerinde, misafirlerinin sorun yaşamaması adına anında müdahale edip, acentelerimize anında bilgi veriyoruz. Böylelikle bizimle çalışan acente, misafiri ile tatsız bir şekilde karşı karşıya gelmiyor. Henüz kısa bir süredir Türkiye’de faaliyette olsak da, bizi tercih eden acenteler, kısa zamanda bu konforun farkına vardılar. Gerek satış öncesi ve satış anında acentelerimizi eksiksiz bilgilendiriyor, satış sonrasında da aynı ilgi ve destek ile hizmet veriyoruz.” dedi.

Fatih Alp sözlerine, “Seyahat acentelerine dünya genelinde 500,000’e yakın oteli, rekabetçi fiyatlarla sunuyoruz. Ayrıca seyahat acentelerinin ihtiyacı olan, otelin tamamlayıcı servisleri olan tur, transfer, araç kiralama, uçak bileti ve tren bileti gibi hizmetler de B2B portalımızda satın alınabiliyor. Güçlü olduğumuz pazarlarda MICE ve FIT konusunda, başka yerde bulamayacakları kadar uygun fiyatları, daha iyi hizmet kalitesi ile sunuyoruz. Kolay anlaşılır B2B panelimiz üzerinden rezervasyon yapan seyahat acentelerimize, 7 gün 24 saat anlayışı ile satış öncesi, satış anı ve sonrası hizmetlerini sağlıyoruz.”

Alp, “Öncelikle İstanbul olmak üzere, Türkiye’de satış yapabilecek tüm acenteler ile iletişime geçmeye başladık. Şu ana kadar İstanbul, Bursa, İzmir, Eskişehir ve Ankara’daki acenteleri ziyaret ettik. Türkiye genelinde, satışımızı yapacak acentelik ağı oluşturuyoruz.” dedi.

myGO Worlwide Türkiye Genel Müdürü Fatih Alp, “2017 yılında Türkiye’de incoming potansiyelimiz ile 35.000 oda gecelemesi gerçekleştirmiştik. Mayıs ayında Türkiye ofisimizi kurduğumuzda, bir yılda bu rakamın en az 2 katı geceleme yaptıracağımızı hedeflemiştik. Henüz 6 ay geçmesine karşın, 65.000 oda gecelemesine ulaştık. Şu ana kadar 300’e yakın oteli direkt kontratlama yaparak, myGO sisteminde satışa açtık. Gerek direkt kontratlarımızın avantajı, gerekse incoming pazarında yaptırdığımız yoğun gecelemeler, acentelerimize daha uygun fiyatlar sunmamızı sağlıyor” dedi.