13 Haziran 2021, Pazar

“Sultanahmet’te, 2019’un sürpriz yapacak ülkesi İtalya”

Sultanahmet Bölgesi, geçtiğimiz yıla oranla bu yıl hem dolulukta, hem gelirde başarılı bir yıl geçiriyor. Turizmciler, gelecek yılın bu yıldan daha yoğun olabileceğini belirtiyorlar.

Turizmde yoğun bir yılı geride bırakmak üzere olduklarını kaydeden BW PLUS The President Hotel Genel Müdürü Atacan Yücel, otel olarak bu sene ağırlıklı olarak Cezayir, Ortadoğu ülkeleri, İspanya, Romanya, Yunanistan’dan dahil birçok ülkeden turistleri ağırladıklarını belirtti.

Gelecek yılın turizm pazarına ilişkin değerlendirme yapan Atacan Yücel, şunları söyledi: “2019’da, sürpriz yapmasını beklediğimiz ülke İtalya. Özellikle gemi turları ile şehrimize gelecek olan İtalyan turistlerin sezona bir canlılık getirmesini umuyoruz. Ayrıca, İspanya’dan beklentilerimiz, her sene olduğu gibi önümüzdeki sene oldukça yüksek. Senenin belli dönemlerinde Arap turistlerin yoğunlukta olacağını görüyoruz. Bu arada, Rus pazarını da dikkate alıyoruz. Grup olarak, bugüne kadar olduğu gibi gelecek yıl da, uluslararası fuarlardaki yerimizi alacağız. Ülkemizi, şehrimizi ve otellerimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Hedef pazarlarımız içinde, Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere, İspanya, Ortadoğu, İtalya ve Arap ülkeleri (Suudi Arabistan, Kuveyt vd) pazarları ile birlikte geniş bir hedef pazar haritamız bulunuyor” dedi.

Ülkemizin güvenilirlik konusundaki çıkışını sürdürmesi dahilinde özellikle Avrupalı turistlerin tercih edeceği ülkeler konumundaki yerini daha da sağlamlaştıracağını anlatan Atacan Yücel, konuşmasına şöyle devam etti: “Avrupa ve diğer ülkelerden turistlerin, ülkemiz turizmine geri dönüşleri noktasında, ülkemizin güvenli olduğunu bilmeleri önemlidir. Güvende olduğuna inanan turistler, elbette İstanbul ve diğer turizm bölgeleri görmek için en küçük bir fırsatı dahi değerlendireceklerdir. Bir diğer konu, Euro ve Doların, TL karşısındaki yükselişidir ve bu durum ülkemizde tatil yapmayı ekonomik hale getirmektedir. Sonuç olarak, güvenli ve ekonomik bir ülke olmamız, Avrupalı turistler başta olmak üzere, tüm ülke insanlarının önem verdikleri hususlar olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkemizin tarihi yapısı ve dünyanın önemli metropollerinden biri olması, üç tarafının denizlerle çevrili olması, tarihi zenginlikleri ve geleneksel konukseverliğimizin, istikrar konusunda yakalan bu çizginin devam ettirilmesi halinde, beklentileri karşılayan bir 2019 yılının bizi beklediğini söyleyebilirim” diye konuştu.

Otel olarak 29 yıldır oturmuş bir yapıya ve hizmet kalitesine sahip olduklarını belirten Atacan Yücel, şunları kaydetti: “Otelimiz, oturmuş kalite standardı, uzun yıllardır birlikte çalıştığı insan kaynağı ve hijyen konusunda sıfır tolerans duruşu ile birlikte, Tarihi Yarımada’nın en can alıcı lokasyonlarından birinde yer alıyor. Kapalıçarşı, Sultanahmet, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya, Hipodrom gibi önemli ziyaret merkezlerine yürüme mesafesindeyiz. Aynı zamanda, oturmuş köklü bir otel olmamız sebebiyle, iş ve çözüm ortaklarımızla mükemmel bir uyum içinde yıllardır birlikteyiz. Bizi tercih edenleri, bizi tavsiye edenleri, hiçbir zaman mahcup etmedik ve etmemek için 29 yıldır çalışma ilkelerimizden ödün vermeden azimle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarımızda işin sırrı, misafirlerimize verilen güven, duyulan saygı ve işimizi severek ve de önemseyerek tamamlamak” şeklinde konuştu.