17 Haziran 2021, Perşembe

“Epic Blue SwimRun” Türkiye’de

EPIC BLUE SwimRun

Meridian Adventure yarış ekibinin düzenlediği ilk “EPIC BLUE SwimRun” Hiddenbay Teos’un ev sahipliğinde 26-27 Temmuz tarihlerinde İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık’da gerçekleştiriliyor.

Ege Kıyıları’nın güzel, zorlayıcı, engebeli, nefes kesici güzergahında sınırları zorlayarak, profesyonel sporculara ve yarı profesyonellere meydan okumak için mükemmel bir şekilde düzenlenmiş “Epic Blue SwimRun” yarışı sizleri bekliyor.

Uzun dayanıklılık yarışı formatında tepelerin zirvelerinden aşarak, zeytin ağaçlıklarının, tek kulvarlı patikaların ve yerel köylerin içinden koşarak  gerçekleştirilecek “SwimRun”’ da, patika koşusu parkur bölümü 20.124 metre uzunluğunda. Yüzme bölümünün en uzun kısmı ise 1.209 metre uzunluğunda. 10 bölümlü bir mücadeleden oluşuyor.

Kısa deneyim yarış formatı ise; bu sporda yeni, ancak bu konuda tutkulu olanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Daha kısa mesafelere sahip olan ve sadece iki yüzme bölümünden oluşan bu format, daha uzun mesafelerde yarışmaya henüz hazır olmayanlar için ideal. Bu parkur SwimRun’ın yarışçısı olmak için mükemmel bir deneyimdir. En uzun koşu 2.436 metre, en uzun yüzme ise 560 metredir.

İzmir, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek ve türünün tek örneği olan “EPIC BLUE SWIMRUN” macerasında yer almak istiyorsanız bize katılın. Son başvuru 29 Haziran 2019’dur

Buradan Kaydolun http://race.meridianadventures.com/?race_pages=epic-blue-turkey

SwimRun Nedir?

SwimRun, son 10 yıldır hızla büyümüş olan benzersiz bir çoklu spor formatıdır. İnsanın rüzgar, dalgalar, akıntılar, güneş ve yağmur gibi dinamik unsurlara karşı koyarak, aynı güzergahta hemen hemen hiç iki kez yarışamayacağı ve hatta idman bile yapamayacağı bir mücadele olması bakımından benzersiz bir maceradır.

Durmadan veya malzeme/ekipman değiştirmeden patika koşusu güzergahında ya da açık denizde yüzme şeklinde düzenlenen dayanıklılık sporu olan SwimRun, dalış giysiniz içinde koştuğunuz ve eşofmanınızın içinde yüzeceğiniz anlamına gelir. Bu benzersiz yüzme ve koşu kombinasyonu katılımcıların giysilerini değiştirmeden ve yarış için ihtiyaç duyacakları her şeyi yanlarında taşıyarak yüzme ve koşu arasında gidip gelmesini gerektirir.

İki kişilik ekipler halinde yarışmasını gerektiren yarış formatında zorlukları bir ekip arkadaşı ile birlikte deneyimlemek, birbirinizi aynı anda hem güvende hem de motive halde tutarken, bu zorluklara birlikte karşı çıkmanızı sağlıyorsunuz.