17 Haziran 2021, Perşembe

Sezonun ilk yolcu gemisi Bodrum Cruise Port’a demirledi

bodruma sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi: Mein Schiff 4

bodruma sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi: Mein Schiff 4

Bodrum Yolcu Limanı’na gelen Malta bayraklı Mein Schiff 4 isimli yolcu gemisinin, yaklaşık 2 bin 700 yolcusu ve bin personeli bulunuyor. Çoğunluğu Alman yolcuları, Belediye Başkanı Ahmet Aras çiçekler ile karşıladı. Bodrum Yolcu Limanı Genel Müdürü ve Global Liman Holding Deniz Bölge Koordinatörü Aziz Güngör, Bodrum Liman Müdürü Haluk Hızlan ve Merhaba Gemicilik Seyahat Acentesi Yetkilisi Süleyman Uysal’ın da eşlik ettiği karşılama sonrasında Başkan Aras gemiyi ziyaret etti.

Geçen yıl 4 defa Bodrum’a geldiği ifade eden Kaptan Naneder, bu güzel karşılamadan dolayı çok şaşkın olduğunu söyledi. Başkan Ahmet Aras ise bölge turizmine önemli katkı sağlayan kruvaziyer turizmi ile daha yakından ilgileneceklerini ifade etti. Gemi Kaptanı Sebastian Naneder daha sonra Başkan Ahmet Aras’a gemi ve seferleri hakkında bilgiler aktardı.

Mein Schiff 4 Bodrum'a demirledi

13 katlı gemide kısa bir tur atan Başkan Aras, daha sonra liman müdürleri ve tur şirketi yetkililerinin taleplerini dinledi. Başkan Aras, Paşatarlası Mevkii’nde bulunan Liman’dan çıkan gemi yolcularının bisikletlerle Bodrum’da kısa şehir turlarını rahatça yapabilmeleri için bisiklet ve yürüyüş yollarının yapılması için planlamalara başlandığını ve önümüzdeki sezona bölgenin çok daha güzel bir hal alacağını söyledi. Başkan Aras ayrıca kruvaziyer turizminde Bodrum’a ilginin artırılması için gerekli çalışmaların hayata geçirileceğini söyledi.

Gemi akşam saatlerinde Rodos Adasına hareket edecek.