16 Haziran 2021, Çarşamba

TÜRSAB’ın “Hattuşa” sohbeti bugün

Hattuşa

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile kültür sohbetleri serisinin ilki olan; “Son Kazıların Işığında HATTUŞA: Efsanevi Hitit İmparatorluğu’nun İzinde”19 Nisan 17.00 – 19.00 saatleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Marmara Salonu’nda gerçekleştiriyor.

Türkiye genelinde 10 binin üzerinde üye ile TÜRSAB olarak değişen ve gelişen dünya turizm eğilimlerini incelediğimizde, kültür turizminin en fazla gelişme gösteren turizm çeşitleri arasında yer aldığını görmekteyiz. Bir toplumun sahip olduğu kültürel değerleri özümseyerek korunmasıyla sürdürülebilirliğin sağlanması ve özellikle turizmin gelişiminde kilit faktörlerden olduğuna inancımızla, Birliğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Kültür Turizmi İhtisas Komitesi Başkanlığı’nda birbirinden kıymetli akademisyenler ve kanaat önderleri ile belirli aralıklarla “TÜRSAB ile Kültür Sohbetleri”gerçekleştireceğiz.

Hattuşa-Boğazkale Kazıları Başkanı ve Alman Arkeoloji Enstitüsü görevlisi Prof. Andreas Schachner ve İstanbul Üniversitesi Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Hititoloji Ana Bilim Dalı’nda öğretim görevlisi Dr. Metin AlparslanUNESCO “Dünya Kültür Mirası” ve “Dünya Belleği” listelerindeki tek antik şehir unvanıyla Türkiye’nin göz bebeği turizm mekanları arasında yer alan Çorum’un Boğazkale ilçesindeki Hattuşa Antik Kenti’nde devam eden 112 yıllık arkeolojik kazılar ışığında bizleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor olacak.

Gerek yerli gerekse yabancı turistler için tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli bir destinasyon olan Hattuşaş’ı bilinmeyen yönleriyle keşfetmek için sizleri 19 Nisan 2019 Cuma günü 17.00 – 19.00 saatleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Marmara Salonu’nda gerçekleştirilecek söyleşide sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.