16 Haziran 2021, Çarşamba

Yüzen kafe Bursa’da

yuzen kafe

Bursa’da bir girişimcinin ürettiği yüzen kafe, vatandaşlara suyun üstünde hem gezme hem de piknik yapma imkanı sunuyor. Kafenin 20 dakikası 75 liradan kiralanırken, saatlik ücreti 225 liraya denk geliyor. Bursalı bir firma tarafından üretilen, göl ve deniz kenarındaki işletmeler tarafından alınan yüzen kafe, vatandaşlara deniz ve gölün üzerinde yüzerek kafe hizmeti veriyor. İçine 10 kişinin bindiği yüzen kafe elektrikli motorla çalışıyor. Pikniklerini ve çaylarını suyun üzerinde yapmak isteyen vatandaşlar kafeye büyük rağbet gösteriyor.

Kültürpark’da bir işletmeci tarafından sun’i gölette işletilen iş yerinde hizmet veren yüzen kafeye yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Bazı vatandaşlar burada piknik yaparken, Ramazan’da iftar yapanlar da oluyor. Özellikle Arap turistler kiralamak için sıraya giriyor.

Yüzer kafenin işletmesini yapan işletmenin Müdürü Melih Toylan, “Bu kafeyi hizmetimize yeni ekledik. Bu kafeye binen vatandaşlar yanlarına çay ve kahvelerini alıp piknik yapıyor. Bazı vatandaşlar ise Ramazan’da iftarlarını bu kafede yapıyor. Kafe 10 kişiyi taşıyabiliyor. Suyun üzerinde yüzen bu kafede vatandaşlara farklı bir keyif yaşatıyoruz. Kafenin 20 dakikasını 75 liradan kiralamaktayız” dedi. (IHA)