18 Mayıs 2021, Salı

Adventure Turkey 13 – 16 Şubat’da

Geçtiğimiz yıl ‘İçindeki Maceraperesti Ortaya Çıkar’ sloganıyla 19 ülkeden 13 bin 708 ziyaretçi ağırlayan ‘Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure Turkey’, bu yıl da 13 – 16 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kamp ateşini yakmaya devam edecek. Off road araçlarından kamp malzemelerine, dalış ekipmanlarından dağcılığa kadar outdoor dünyasına dair her şeyin bulunduğu fuar, bu yılda macera severlerin buluşma noktası olacak.

Bacasız sanayi olarak bilinen turizm endüstrisinde yeni bir kavram olan macera turizmi her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Her yıl yüzde 20 -30 oranında büyüme gösteren sektörde son rakamlara göre macera olsun diye 400 milyar dolara yakın para harcandı.  Bu kapsamda Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenecek ‘Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure Turkey’  sektör profesyonellerini ve tüketicileri tek çatı altında buluşturuyor. Fuar aynı zamanda  Ortadoğu, Avrupa, Afrika, Balkan ülkeleri ile Türki Cumhuriyetlerini bir araya getirerek uluslararası platform oluşturuyor.

Dünyanın en büyük ve en hızlı gelişen sektörlerinin başında gelen turizmde; alternatif turizm akla ilk gelen konaklamalı turizmin yerini aldı. Bunların başında macera turizmi geliyor. Macera turizmi açışından potansiyeli yüksek olan Türkiye’de düzenlenecek ‘Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure Turkey’, ülkemizin tanıtımı açışından da önemli bir rol oynuyor. Organizasyon ile macera turizmine ve sporlarına hizmet eden tesisler, işletmeler, ürün ve hizmet satanları, kulüpler, seyahat acenteleri, turizm profesyonelleri ve tüm ilgilileri bir araya gelecek.