09 Mayıs 2021, Pazar

Dünya sporcuları Kemer’de yarışacak

Sea To Sky Enduro Yarışı

Kemer’de bu yıl 10’uncusu düzenlenecek Sea To Sky Enduro Yarışı için geri sayım başladı. 25- 28 Eylül tarihlerinde Kemer’de gerçekleştirilecek olan Sea To Sky Enduro Yarışı’na dünyanın dört bir yanından tanınmış Enduro Sporcuları katılacak.

Şu ana kadar 250 Enduro sporcusunun kayıt yaptırdığı yarışlar, Kındılçeşme Sahili’nde düzenlenen plaj etabıyla start alacak ve en zorlu etabı olan denizden 2365 mt. de son bulacak. Tanınmış endurocular, Graham Jarvis, Wade Young, Billy Bolt, Mario Roman, David Cyprian, Michel Bossi, Pol Tares, Alfredo Gomez, Teodor Kabakchiyev, Travis Tasdale’de Sea To Sky yarışlarına katılacak.

Bu yıl Sea To Sky’ın 10.yılına geldik!

Yarışları düzenleyen Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir yaptığı açıklamasında,”Bu yıl Sea To Sky’ın 10. yılına geldik. Yarışımızda 10.yılımıza özel biraz farklılıklar var. Yine 4 günlük bir yarışımız olacak. 25 Eylül Çarşamba günü Kındılçeşme Plajında, Plaj etabı ile başlayacağız. 26 Eylül Perşembe Günü Orman Yarışımız, 27 Eylül’de Kanyon Yarışımız ve 28 Eylül’de de Çamyuva Sahilden başlayacak olan ve Tahtalı zirvesi olan 2365.mt’de tamamlanacak olan en büyük zor yarışımız dağ etabı ile yarışımız son bulacak.  27 Eylül Cuma akşamı ralli Padok alanımızda özel olarak hazırlanan bir alanda 20 Motosikletin katılımı ile küçük bir yarışımız da olacak. Devamında da yine Free Styl motosiklet gösterisi ile o gece halkımız ile motosikleti bir araya getirmeyi ve eğlenceli dakikalar yaşatmayı hedefliyoruz” dedi.

Dünyanın dört bir yanından sporcu Kemer’e geliyor!

Dünyanın dört bir yanından sporcunun Kemer’e geleceğini söyleyen Semih Özdemir “Kayıtlarımız iyi gidiyor. Yaklaşık 27 ülkeden Avrupa ağırlıklı 250 sporcu start alacak. En çok İngiltere’den yabancı sporcumuz var. Almanya, Hollanda, Fransa, İspanya, İtalya, Rusya, Gürcistan, Japonya,Güney Afrika gibi ülkelerden sporcular bu yarışta olacak. Bu arada fabrika yarışçılarımızın en iyileri burada olacaklar.   8 Tane bayan yarışçımız var. Hatta bir tanesi uzun yıllardır bizler ile birlikte yarışan Kirsten Landman. Bu organziasyon sonrasında da Dakar rallisinde yarışacak. Sporcularımızın büyük ilgisi ile karşılaşıyoruz.  Yine her zaman ki gibi güzel ve adrenalin dolu bir yarış geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Ciddi bir tanıtım şansı…

Kemer’in bu organizasyon ile ok ciddi bir tanıtım Şamsı da yakaladığını ifade eden Semih Özdemir, “Dünya da önemli bir yerdeyiz. Çünkü Sea To Sky’ın farklılıkları var. Yurt dışından gelen yabancı sporcular ve medya temsilcileri, ulusal ve yerel medya temsilcilerimiz bu yarışlara büyük ilgi gösteriyorlar. Gelen sporcularımız arasında sadece instagram hesaplarında 700-800 bin takipçisi olan sporcular var. Bu da tanıtım anlamında büyük bir güç. Güzel bir tanıtım olacağına da inanıyoruz” diye konuştu. (Halil Öncü)