09 Mayıs 2021, Pazar

‘BN Hotel Thermal Spa’ Mersin’de açılıyor

‘BN Hotel Thermal Spa’ Mersin şehir merkezine 16 km, Adana havaalanına 45 dk uzaklıkta yer alırken, doğa ile iç içe bir tesis olacak. Şifalı suyunun içme özelliği de olan ve içinde helikopter pisti de bulunan ‘BN Hotel Thermal Spa’ zengin mineral içeriği ile birçok sağlık sorununa da doğal bir tedavi sağlayacak.

 

BN Hotel Thermal Spa’nın yatırımcısı Ökkeş Balsuyu yaptığı açıklamasında tesisin dört ay sonra hizmete gireceğini belirterek “Kahramanmaraş merkezli ağırlıklı tekstil sektöründe olan enerji, metal, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren bir kurumuz. Bizimle aynı şekilde tekstilci bir kuruluş olan Narlı Grubu ile birlikte, Mersin’de Türkiye’nin en donanımlı Termal Oteli yatırımını yaptık. Dört ay içerisinde de inşallah açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Mersin’in turizmde önünün açık olduğunu belirten Ökkeş Balsuyu “ Mersin, Türkiye’nin önü çok açık, bölgesel bir turizm merkezi hüvvüyeti konumunda. Ama uluslararası turizm merkezi olma noktasında çok büyük zenginlikleri var. Bunlar nedir derseniz? Mersin’de 108 km. uzunluğunda yer alan sahili ile deniz turizmi var. Kültür turizmi var. Yayla turizmi var. İnşallah yaptığımız yatırırımız ile birlikte Termal Turizmde yer alacak. Ulaşım noktalarının ortasında, otobanla ulaşım noktaları, Adana havalimanına 45 dakika uzaklıkta. Şu an yatırımı Tarsus’ta hızla devam eden Türkiye’nin ikinci büyük havalimanı olacak Çukurova Havalimanı bittiğinde de 20 dakikalık bir uzaklıkta olacak”dedi.

 

BN Hotel Thermal Spa’nın yatırımcısı Ökkeş Balsuyu otelin yapısını ise şu şekilde özetledi:

 

“Otelimiz 105 bin m2.lik arsa üzerinde, üç tarafı orman ve narenciye bahçeleri içerisinde yer alıyor. Otelimiz, 246 Oda, üç adet özel villa, 644 yataklıdır. 11 bin 500 m2. Kapalı SPA alanı bulunan otelimiz, tespit etiğimiz kadarı ile Türkiye’nin en büyük SPA Otelidir. 6 bin m2. Açık Aquapark alanı vardır. Termal suyumuz 6.3 mg. Mineral yoğunluğuna sahiptir. Suyumuzun hem boyna hem de içilebilme özelliği vardır. İkisi bir arada yani içilebilir olma özelliği ile Türkiye’deki sayılı kaliteli sulardan bir tanesidir. Kapalı SPA alanımız bay, bayan ve karma kullanım olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Biz bu halimizle hem bir şifa noktası, hem de iyi bir tatil ve dinlenme noktası olacağız”

 

“Yüzde yüz misafir memnuniyeti esaslı bir otel kurguladık. Gerek inşa aşamasında gerek hizmet aldığımız, danışmanlar, inşaat şirketleri, mimarlık şirketleri hepsi alanında en yetkili kişiler, kurumlar ve şirketler. Otelimizde toplantılarda ev sahipliği yapabileceğiz. Bir balo salonumuz, iki toplantı ve 2 tane de VIP salonumuz olacak. Mersin’in bir özelliği de dünya çapında Türkiye’nin gurme lezzetler merkezi olmasıdır. Mersin’in kendisi Antakya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adana gibi Gurme Lezzetleri gibi olmasıdır. Otelimizde bu konuyu da önemsiyoruz. Misafirlerimize lezzet noktasında iyi hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Otelimizde kıymetli bir şefimizi istihdam ettik. Henüz açılmış olmamamıza rağmen üç aydır lezzetler, menüler konusunda çalışıyoruz. Mutfağımızı, alt yapımızı beraber dizaynediyoruz”

 

“Otelimizde çocuk ve bayan misafirlerimize pozitif ayrım yapıyoruz. Burada bayanlarımız için güzellik merkezleri gibi aklınıza gelebilecek her türlü imkan var. Çocuklarımız için eğlence alanları, eğlence merkezleri var. Ayrıca çocuklarımız için kullandığımız tüm mobilyalarda köşr kavramını ortadan kaldırdık. Tüm köşeleri oval olarak dizayn ettik. Halılarımız anti bakteriyeldir. Sağlığı, hijyeni ön planda tuttuk. Otelimizde 2 km. orman içerisinde yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru da bulunmakta. Sadece otel içi eğlence imkanı değil, otel dışında da eğlence imkanları sunacağız. Mersin gerçekten, şejir olarak güzel bir şehirdir. Misafirlerimiz istedikleri taktirde Shutle servisleri ile Mersin’e getirip götürme hizmetini de sunacağız”(Halil Öncü)