26 Temmuz 2021, Pazartesi

Patara Yılı Cecilia Krull konseri ile başladı

Uygarlıklar beşiği Anadolu’nun eşsiz güzelliklerinden Patara Antik Kenti’nin tarihi atmosferinden senfonik ezgiler yükseliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde sahnelenen “Patara Yılı Konseri” 27 Ağustos akşamı sanatseverlerle buluştu.

Cecilia KrullDünya müziklerinden örneklerin senfoni orkestrası eşliğinde icra edilen muhteşem konserde dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile La Casa De Papel dizisinin müziğini seslendiren Cecilia Krull sahne aldı. Rus sanatçı Siniahrybava Tatsiana ile Hollandalı söz yazarı, yapımcı ve vokalist Allan Eshuijs da sahneyi paylaşan diğer ünlü isimler oldu.

Antik Dönemde Likya Birliği’nin başkentliğini üstlenen Patara, şehir kapısından suyollarına, tiyatrosundan meclis binasına pek çok önemli kültür varlığına sahip.

Doğal güzelliği ile hayranlık uyandıran kentin önemli unsurlarından Patara Antik Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen güçlendirme, sahne temizliği, kazı çalışmaları, çeşitli restorasyon ve konservasyonlarlar ile çevre düzenlemeleri sonrasında alan etkinliklere hazır hale getirildi.