03 Ağustos 2021, Salı

Türkiye tur fiyatları Rusya’da mercek altında

rusya türkiye

Rusya ile Türkiye arasında turistik seyahatler dünden itibaren yeniden başlarken, Rus basını Türkiye’ye tur paketi fiyatlarındaki son durumu mercek altına alıyor.

Komsomoslkaya Pravda, “Turistlerin bir bölümü inatla Türkiye ile sınırların açılmasını bekledi ve Antalya’nın ‘her şey dahilini’ Soçi ya da Yevpatoriya’ya değişmedi” diye yazdı.

Haberde, Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin verilerine göre, Antalya’da ağustos ayında 5 yıldızlı bir otelde iki kişilik “her şey dahil” tatil için tur paketi fiyatının 120 bin ruble olduğu belirtildi.

Tez Tour’un Türkiye’de “her şey dahil” hizmeti sunan 3 yıldızlı bir otele iki kişilik bir haftalık tur paketini en düşük 60 bin rubleye sattığı, yalnızca kahvaltı olan bir otel için bu fiyatın 44 bin ruble olduğu bilgisi verildi.

Habere göre, Türkiye’deki 4-5 yıldızlı otellerde fiyatlar geçen yıla kıyasla yüzde 10 artarken, Antalya’ya uçak biletleri aynı dönemde yüzde 21, İstanbul biletleri yüzde 9 pahalandı.

Eylül ayında ise 3 yıldızlı bir otele (sadece kahvaltı dahil) iki kişi için bir haftalık en ucuz tur paketinin 40 bin ruble, 3 yıldızlı “her şey dahil” bir otele 51 bin ruble, 5 yıldızlı bir otele 70 bin ruble olduğu belirtiliyor.(Türkrus)