10 Nisan 2021, Cumartesi

Rus şehri THY’yi bekliyor

Türk Hava Yolları

Rusya’nın Chelyabink şehrinin aynı isimli havalimanı yöneticileri, Türk Hava Yolları’nın (THY) kendi havaalanlarına seferlere başlamasını istiyor. Havalimanı müdürü “Bizim hedefimiz THY’yi Chelyabinsk Havalimanı’nda görmek” açıklamasını yaptı.

Chelyabink Havalimanı, yetkilileri, kentlerine THY’nin uçuşlara başlamasını istediklerini belirtti.Havalimanın yeni müdürü Andrey Osipov, 74.RU ile yaptığı röportajda “Chelyabinsk havalimanı 1994 yılında uluslararası uçuşlara kapılarını açtı. Ancak günümüzde Chelyabinsk’ten yurtdışına uçuş sayısı az. Bizim hedefimiz Chelyabinsk’ten daha fazla uluslararası uçuş gerçekleştirmek. Chelyabinsk havalimanını uluslararası kaliteye getirebilmek.  2018 yılında başta Türkiye olmak üzere Yunanistan, Tunus, Tayland’a yoğun bir uçuş haritası gerçekleşti. Geçen yıl ise Tunus ve Yunanistan’a giden yolcu sayısında büyük bir kayıp yaşandı.”  dedi.

“THY’yi burada görmek istiyoruz”

Andrey Osipov röportajda THY hakkında sorulan soruya, “Geçen sonbaharda ise biz Türk Hava Yolları ( THY ) temsilcileriyle görüştük. Bizim talebimiz THY’nin Chelyabinsk havalimanında olması. Bu görüşmelerin ardından araya pandemi süreci girince görüşmelerimiz yavaşladı. Ancak bizim hedefimiz, THY’i Chelyabinsk havalimanında görmek” cevabını verdi.

Onur Air ve Atlasglobal, Chelyabinsk’te

Havalimanı müdürü Andrey Osipov “Şu anda havalimanımızda  Onur Air ve Atlasglobal bulunmaktadır. Türkiye’ye seferlerimiz düzenli olarak vardır. Chelyabinsk’ten çok fazla Rus Türkiye’ye tatil yapmaya gidiyor. Türk hava şirketlerine bizim kapılarımız her zaman açık” şeklinde konuştu.(Gazetem.ru)