15 Haziran 2021, Salı

2 Michelin yıldızlı şef İstanbul’da restoran açtı

Michelin Yıldızlı şef Michael Riemenschneider

Farklı ülkelerde açmış olduğu restoranlarla ses getiren, kalbinin mutfakta yemek pişirirken attığını belirten iki Michelin Yıldızlı şef Michael Riemenschneider, “The Twins Kitchen by MR” ile İstanbullu gurmelere hizmet vermeye başladı.

Almanya doğumlu Şef Michael Riemenschneider, 15 yaşından beri yemek pişiriyor, mutfağı evi ve ikinci oturma odası olarak görüyor. Hayatı kendisi gibi yaşayan pek çok kişinin günümüzde kabul gören gastronomi anlayışının değişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Türk kökenli eşi ve yemek pişirmekten aldığı ilham ile Türk gastronomisine katkı sağlamak onu daha da ileri taşıma motivasyonu ile 2019 Temmuz’unda İstanbul’a yerleşme kararı aldı. Son yıllardaki gastronominin yol aldığı yön üzerine “Değişimin yemek masasında başladığını pek çok şefin artık yemek masalarına daha güçlü anlamlar yüklemeye başlayarak gastronomi devinimine katkıda bulunduğunu” söyleyen Michael Riemenschneider “Biz buna bir de her lezzetin ulaşılabilirliği motivasyonunu odağımıza alıyoruz.”

‘The Twins Kitchen by MR’ isminin ilhamını İstanbul’da büyüttüğü ikizlerinden alan ünlü şef, bilindik lezzetlerin bilinmedik versiyonlarını misafirlerine sunarak Türk Mutfağını yeniden yorumlamayı hedefliyor. Mekanın mönüsünde dikkat çeken önemli detaylardan birinin de ulaşılabilirlik olduğunun altını çiziyor ve ekliyor “Hedefimiz en iyi lezzetleri, harika hizmeti ve ulaşılabilir farklı bir deneyimi arayan misafirleri ağırlamak”

 

‘The Twins Kitchen by MR’ın lezzeti ulaşılabilir kılmasının en önemli göstergesi İstanbul’un gözde mekanlarında pek rastlanmayan bir uygulama olan paket servis uygulamasına da başlanacak olması. Yaptığı işlerle ses getirmiş iki Michelin yıldızlı bir şefin elinden akşam yemeğinizi yemek için, özellikle covid sürecinde evden çıkmanıza gerek kalmayacak. Her türlü sosyal mesafe ve sağlık önlemini harfiyen uygulayan restoranda şefin imza yemeği olan, 21 farklı türde misafirlerin karşısına çıkacak Karnıbahar Spesiyali’ni de tatmanizi öneriririz. Sef’ten özel workshop almak isteyenler için rezervasyon ön koşulu ile, özel ‘chef’s table’ ve mutfakta beraber yemek pişirme deneyimleme şansına erişebiliyor.

Michael - Celine Riemenschneider

Yine Kavacıkta bu hafta açılacak olan ünlü şef’in  diğer markası “The Twins Kitchen Bakery by MR”da Türk kökenli eşi Celine Riemenschneider ile birlikte patisserie lezzetlerini severlerin  beğenisine sunuyor ve Avrupa yakasında ikamet eden gurmelerin de yakın zamanda sürprizlere hazır olmasını  sözlerine ekliyor.

  • the twins
  • The Twins Bakery by MR2