15 Haziran 2021, Salı

Bolu’ya kış turizmi projeleri gelecek

Bolu turizm projesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bolu’nun turizm potansiyelinin değerlendirilmesi çalışmaları kapsamında Bolu Valisi Ahmet Ümit ile AK Parti Bolu milletvekillerinin daveti üzerine Bolu’ya geldi.

İlk olarak helikopterle Köroğlu Dağı Turizm Alanı’nda inceleme yapan Bakan Ersoy, daha sonra geldiği Bolu Valiliğinde kentte  kültür ve turizm alanında yürütülen çalışmalar ile şehrin turizm potansiyelini arttırmaya yönelik planlamalara ilişkin brifing aldı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ve sektör temsilcileriyle görüşen Bakan Ersoy, yaptığı basın açıklamasında, “Biz de hızlı bir şekilde Bakanlık olarak Bolu bölgesinin olası potansiyelini nasıl yukarıya çıkartabiliriz, bununla ilgili Bakanlık olarak çalışacağız. Projelerimizi hazırlayacağız ve çok kısa bir sürede de hayata geçirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bolu’nun turizm potansiyelinin bugüne kadar gezdiği birçok noktaya göre daha iyi olduğuna değinen Bakan Ersoy, şunları söyledi:

“Bolu hem kış turizmi açısından hem 12 aylık turizm potansiyeli bakımından çok iyi bir noktada. Sadece bunları daha hızlı bir şekilde değerlendirip, doğaya, çevreye geleceğin turizmine uygun bir şekilde planlayıp dünya turizmine kazandırmamız gerekiyor. Bundan sonra daha sık geleceğiz Bolu’ya. Bütün bu planlamaları bölge temsilcileri ile birlikte yapıp hayata geçirmeye çalışacağız.”