05 Ağustos 2021, Perşembe

“Haremlique Istanbul” Harrods’da tanıtımı sürdürüyor

Caroline Koc

Zarif tasarımları ile ev tekstili alanında 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Haremlique Istanbul, Mart ayından bu yana dünyaca ünlü çok katlı lüks mağazası Harrods’da ürünlerini İngiltere’deki müşterilerinin beğenisine sunuyor. Tasarımlarıyla Harrods’ta büyük ilgi gören Haremlique Istanbul, pandemi nedeniyle mağazanın kapalı olduğu dönemde Harrods.com üzerinden satışlarını sürdürdü. Haremlique Istanbul markasının kurucularından Caroline N. Koç, gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını belirtirken, İngiltere pazarındaki etkinliklerini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Dünya çapında seçkin satış noktalarında ürünleri yer alan Haremlique Istanbul, geçtiğimiz Mart ayında tasarımlarını İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Harrods Mağazası’nda müşterilerin beğenisine sunmaya başladı. Dünyanın önde gelen lüks mağazalarından biri olan Harrods’ın “Yatak Odası ve Banyo” bölümünde açılan Haremlique Istanbul Köşesi, markanın farklı tasarımlarına ev sahipliği yaparken, mağazanın web sitesi üzerinden de ürünlerine ulaşılabiliyor.

Harrods’daki Haremlique Istanbul Köşesi’nde müşterilerin beğenisine sunulan ürünler arasında toile de jouy tekniği ile hazırlanmış, mistik bir görünüme sahip Gates of Paradise koleksiyonundan yatak örtüsü ve dekoratif yastıklar, markanın inisyalinden ilham alınarak monogram deseniyle tasarlanmış Tünel koleksiyonu, zarif dantel işlemesi ile süslenmiş Esma ve kusursuz bir nakışa sahip Pierre Loti nevresim takımı yer alıyor. Markanın imza tasarımlarından biri olan ve toile de jouy tekniği ile yaratılmış desenler içeren Hasbahçe ve Secret Garden koleksiyonlarının da bulunduğu Haremlique Istanbul Köşesi’nde ayrıca kaşmir throw, havlu, kapitone ipek yatak örtüsü ve dekoratif yastık gibi ürünler de sergileniyor.

Caroline N. Koç: “İngiltere’de Harrods müşterilerinin ilgisi ve olumlu geri dönüşleri bizi son derece mutlu etti.”

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle, mağazaların kapalı olduğu dönemde Harrods.com üzerinden İngiltere’deki müşterilerine hizmet vermeye devam eden Haremlique Istanbul, kısa sürede ilgi topladı. İngiltere pazarındaki tecrübelerinden memnun olduklarını ifade eden Haremlique Istanbul markasının kurucusu Caroline N. Koç sözlerini şöyle sürdürdü: “Ev tekstilinde güçlü bir stratejiyle dünyaya açılmaya devam eden bir Türk markası olarak en kaliteli malzemeleri kullanarak yerel üretimi destekliyoruz. Bildiğiniz gibi yurt dışında ilk mağazalarımızı Kuveyt ve Riyad’da açmıştık. Daha sonra ABD pazarına, 5. Cadde’de bulunan 118 yıllık bir marka olan New York’un ünlü çok katlı mağazası Bergdorf Goodman’da girdik. Ürünlerimiz aynı zamanda Bloomingdale’s Dubai’de satışa sunuluyor. Yaklaşık üç sene önce ise Miami’de Four Seasons at the Surf Club otelinin içinde bir mağaza açtık. Son olarak, bu yılın Mart ayında İngiltere’nin en seçkin mağazalarından Harrods’ın üçüncü katında bulunan ‘Yatak Odası ve Banyo’ bölümünde kurulan Haremlique Istanbul köşesinde tasarımlarımızı beğeniye sunduk. Ürünlerimiz harrods.com’da da satılıyor. Müşterilerin ilgisi ve olumlu geri dönüşleri bizi son derece mutlu ederken, aynı zamanda İngiltere pazarındaki etkinliğimizi arttırma hedefimiz doğrultusunda bizi gelecek dönem için cesaretlendirdi. Türk tekstil markalarının geçmişte olduğu gibi gelecekte de dünya pazarlarında büyük bir potansiyeli olduğuna ve katma değeri yüksek işler yaratabileceğiz.”dedi.