15 Haziran 2021, Salı

Rus havayolu şirketleri Türkiye’ye uçuşlarını azaltacak

uçak

Rus havayolu şirketlerinden yeni karar geldi. Alınan karar göre, Türkiye’ye uçuş sayısı azaltılacak, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) sefer sayısı arttırılacak. Kararın Türkiye’de turizm sezonunun bitmesi, BAE’de sezonun başlaması nedeniyle alındığı açıklandı.

Rus havacılık yönetimi, yakın gelecekte havayolu şirketleri için Türkiye’ye uçuş izni sayısını azaltmayı, Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuş sayısını arttırmayı planlıyor.

İnterfax Haber Ajansı’nın kaynağı tarafından yapılan açıklamada “Şimdiye kadar Türkiye’ye uçuşları azaltma kararı alınmadı. Bununla birlikte, kış programındaki mevsimsel faktörler nedeniyle, uçuşların Birleşik Arap Emirlikleri lehine değiştirilmesi planlanıyor. Böyle bir karar, Antalya tatil beldelerinde turizm sezonunun sonu ve BAE’de başlangıcı ile ilişkilidir” ifadelerine yer verdi.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı başkanlığında koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadele için ekim ayı sonunda operasyonel merkez toplantısında da benzer bir öneri yapıldı. Toplantıda görüşülen konular arasında sadece uçuş kotalarının değişimi değil, aynı zamanda taşıyıcıların Birleşik Arap Emirlikleri’ne düzenli uçuşlar gerçekleştirebilecekleri şehirler listesinin genişletilmesi de vardı.(gazetem.ru)