10 Nisan 2021, Cumartesi

2021’de Almanya 2019’un %50-60’ını bekliyor

Norbert Fiebig

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Alman meslektaşı Fiebig’e hem Türkiye hem de dünya turizmi açısından 2021 yılı turizmini konuştu.

Alman seyahat acentaları ve tur operatörleriyle yıllık toplantılarını yakın zamanda yaptıklarını belirten DRV Başkanı Fiebig “2021 yılında 2019 yılındaki ciro ve rezervasyon sayılarının yüzde 50-60’ını yakalayacağımızı öngörüyoruz. Daha fazla destinasyon seyahate açıldıkça bu rakam artabilir. Türkiye pazarında ikili anlaşmanın yeniden devreye girmesi önemli. Muhtemelen Şubat ayından sonra her şey daha iyi olacak. 2021’in ilk çeyreğinde aşıyı takip edeceğiz, sonraki dönemde ise seyahat eğilimleri şekillenmeye başlayacak. İnsanlar seyahat etmeyi çok istiyor, rezervasyonlarını yapıp seyahat edecekler. Ama bunda ülkelerin ekonomik durumları da etkili olacak” sözleriyle öngörüsünü aktardı.

Firuz Bağlıkaya ve Norbert Fiebig, Almanya Türkiye seyahat pazarını konuşmak üzere Ocak ayında yeniden görüşmek için sözleşti. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın dünya turizminde 2021 öngörüsü oluşturmak amacıyla yaptığı bir sonraki görüşme Amerika Birleşik Devletleri Tur Operatörleri Birliği Başkanı Terry Dale ile oldu.