28 Kasım 2021, Pazar

Rusların Mayıs’da Türkiye tatil maliyeti

Rusların Türkye tatili

Rusya’nın turizm portalı TourDom.ru’nun hazırladığı rapora göre, mayıs ayı başında Türkiye’de yapılacak bir tatilin maliyeti en az 46 bin ruble olarak hesaplandı. Bu rakam üç yıldızlı bir otelde yemeksiz tatili seçenler için geçerli.

Uzmanlara göre, en az 51 bin 500 rubleyle bir hafta boyunca Antalya Kemer’de her şey dahil, üç yıldızlı otelde iki kişilik tatil yapılabiliyor. Bununla birlikte, Marmaris’te dört yıldızlı otelde kahvaltı dahil iki kişilik bir haftalık konaklamanın maliyeti en az 48 bin 500 rubleyi buluyor.

Mayıs tatillerini beş yıldızlı otelde geçirmeyi tercih edenlerin çok daha büyük rakamlar ödemeye hazırlıklı olmaları gerekiyor. Örneğin, Antalya Belek’te bir hafta boyunca iki kişilik Ultra All İnclusive Club odalı konaklama 110 bin rubleye mal olabilir. Bu fiyata uçak biletleri ve otel transferinin de dahil olduğunu belirten uzmanlar, Kemer’de popüler tatil köylerinde planlanan tatilin şu an 194 bin rubleden başladığını belirtiyorlar.

Tur acentelerinin verdiği bilgiye göre, erken rezervasyon kampanyasından yararlanılarak Türkiye’de tatil yapmanın maliyeti, 2020’nin aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 30 artmış bulunmakta. (gazetem.ru)