web analytics

ATF 2021 Kapılarını açtı

 27- 28 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan Turizmin kalbi- ATF Antalya Turizm Fuarı turizm kapılarını ziyaretçilere açtı.

20 ülkeden 2000 seyahat acentesi ve turizm sektör profesyonelini ‘yerinde pazarlama‘ ilkesi ile Turizmin Kalbi sloganıyla buluşturacak olan Antalya Turizm Fuarı, Turizm analizleri ile de sektöre katkı sunacak. Fuar, B2B görüşmeler, paneller ve muhteşem etkinliklere ev sahipliği yapacak. ‘Turizminin Kalbi’ Antalya Turizm Fuarı iki gün boyunca devam edecek ve 2022 turizm sezonunun ilk Fuarı olarak ilk sözleri söylenecek. ATF21, katılımcı ve ziyaretçileri ile 2022 yılında toplamda 10 Milyar Dolar’ın üzerinde hacim yaratacak kurumları bir araya getirme hedefinde. 

 Açılış Konuşmalarını GMT Fuarcılık ve GM CENTER Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bilir, ATSO Başkanı Davut Çetin, İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Dağıstan Cumhuriyeti Rusya Federasyonu, K.K.T.C. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Antalya Valisi Ersin Yazıcı gerçekleştirdi. 

Selçuk Meral yaptığı konuşmada Türk Turizmine ivme kazandıran aktörleri Antalya’da buluşturacak olmanın heyecanı içinde olduklarını ve turizm sektörü olarak büyük bir aile olduklarını söyledi. 

Erkan Yağcı ise, “Dünya turizminin zor bir dönemden geçtiği bu süreçte Türkiye ve Antalya olarak tüm paydaşlarımızla birlik olup sektöre sahip çıktık ve inancımızı kaybetmeden sektör olarak inancımızı kaybetmeden varsa yoksa turizm dedik ve güvenli turizm sertifikasıyla tüm dünyaya başarımızı kanıtladık. Bu anlamda Antalya Turizm Fuarı’nı her koşulda gerçekleştirerek turizm sektörünü canlı tutan GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkür ediyorum. Türk Turizmine ve Antalya turizmine verdiği emekler için tüm ekibi ile birlikte kendisini kutlarım” dedi.

Ali Bilir ise “Antalya Turizm cenneti ve ülkemizin deniz, kum ve güneş. Antalya kendi özelinde birçok turist çekerken Anadolu’ya da katkı sunuyor. Antalya’ya gelen turist bir sonraki ziyaretlerinde Türkiye’nin farklı yerlerini ziyaret ediyorlar. Türkiye’nin artık Akdeniz çanağında rakibi olmadığını söylemek mümkün. Bu yıl güzel bir performans sergiledi. Türk turizmi için 2022 yılı daha iyi olacağını düşünüyorum. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya adına GMT Fuarcılık ve GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral ve ekibine Antalya Turizm Fuarı’nı düzenledikleri için teşekkürlerimi sunuyor ve başarılarının devamını diliyorum“ dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: “Antalyamızın çok önemli fuarlarından biri olan Antalya Turizm Fuarına hoş geldiniz. Bizi bu önemli organizasyon ile bir araya getiren GMT Fuarcılık ve GM Center yönetim kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkür ederim. Antalyamız 700 bin yatak kapasitesi ve Türk turizminin toplam geceleme yatak kapasitesinin yarısına sahip bir kent olduğu için turizm için önemi büyük. Turizm doğrudan ve dolaylı olarak ekonomiye katkı sağlıyor. Antalya büyükşehir belediyesi olarak turizm sektörü ile yakın temastayız. Onları desteklemeye devam edeceğiz. Antalya turizmi sadece deniz, kum ve güneşten oluşmuyor. Biz kültürü, maviyi, yeşili yaşatacak projelere de imza atıyoruz’’ ifadelerini kullandı. 

K.K.T.C. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu; ‘’Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Antalya’da kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Turizm sektörünü eski günlere dönmesi için elimizden gelen tüm çabayı harcadık. KKTC olarak pandemiyi en az hisseden ülkelerden biri olduk. 2020 yılında kazandığımız tecrübe ile 2021 yılında daha iyi bir turizm gerçekleştirdik. 2022 ve diğer yıllarda daha iyi bir turizm için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu başarılı organizasyonda emeği geçen herkese ve GMT Fuarcılık ve GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı: “Bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlk başta GMT Fuarcılık ve GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkürlerimi sunuyorum. Turizmin başkenti için önemli olan ATF- Antalya Turizm Fuarı Antalya’ya çok yakışıyor. Antalya Turizm fuarı her gün daha çok gelişerek ve büyüyerek yoluna emin adımlarla devam ediyor. Biz de yerel yönetimler olarak tüm destek veriyoruz. GMT Fuarcılık ve GM Center yönetim kurulu Başkanı Selçuk Meral’e turizme katkıları için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”