28 Kasım 2021, Pazar

İngilizlerin kararı kış turizmine yarayacak

İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarması ve ardından Türkiye’de yapılan Covid-19 aşılarının İngiltere tarafından tanınması hem kış turizmine hemde 2022 yılı için umut verici olarak değerlendirildi.

İngiltere’nin kararını değerlendiren Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu, kış turizmine bir etkisi olmasa da 2022 için ümit verici olacağını söyledi. İngiltere pazarından erken rezervasyonlar için anlaşmalar yapıldığını söyleyen Karcılıoğlu, “Kasım ayında orada bir fuar var meslektaşlarımız oraya da yoğun olarak katılıyor.

Şu an için 2022’de müthiş bir toparlanma beklemiyoruz ama en azından kötü geçmeyecek diyebiliriz. Tabii vaka sayısındaki artışı öngöremiyoruz, halen 30 binlerdeyiz. Önümüzdeki dönemde bu rakamı düşürmeliyiz” dedi.

İngiliz turistlerin golf turizmine yoğun bir talebi olduğunu söyleyen Cornelia Diamond Golf Resort Spa Otel Genel Müdürü Zafer Alkaya ise “İngiltere bizim üçüncü büyük pazarımız olma yolunda ilerliyor. Gelen golf turistinin yüzde 60’ı İngiltere’den diyebiliriz. Dolayısıyla bu karar kış aylarında en azından golf gibi spor turizmine büyük katkı sağlayacak” dedi. (Cumhuriyet)