17 Ocak 2022, Pazartesi

Dünya dansçıları Antalya’da yarışacak

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 500 dansçının katılımıyla ‘Uluslararası Dans Yarışması Haydarpasha Open 2021’ 13-14 Kasım tarihlerinde Alanya’da yapılacak.

Organizasyonla ilgili açıklamada bulunan Haydarpasha Palace Otel Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Müdürü Anıl Sözen, Uluslararası Dans Yarışması Haydarpasha Open 2021’in, Türkiye Dans Sporları Federasyonu ve World Dance Sport Federation tarafından düzenlendiğini ve Haydarpasha Palace ev sahipliğinde yapılacağını söyledi.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) yarışmasının 13 Kasım tarihinde, World Dance Sport Federation (WDSF) yarışmasının ise 14 Kasım tarihinde yapılacağını dile getiren Sözen, “Dans yarışmaları ardından 15-17 Kasım tarihleri arasında da Uluslararası Dans Sporu Kampı’nın yine Haydarpasha Palace’da yapılacak.  Organizasyona en az on ülkeden yaklaşık 500 sporcunun katılımını bekliyoruz.

Haydarpasha Open 2021

Dünya standart branşı şampiyonu çiftimiz Dmitry Zharkov ile Olga Kulikova onur konuğu olarak Alanya’da bulunacaklar. Uluslararası ölçekte düzenlenen bu organizasyonu daha ileri noktalara taşımak istiyoruz. Alanya ve ülkemiz adına spor turizmi alanında katkı sağlamayı düşünüyor ve bu sporun yaygınlaşmasını amaçlıyoruz” dedi.