20 Mart 2023, Pazartesi

İzmir’in İslami Oteli Konsept Değiştirdi, Alkol Geldi

grand avcı otel

İzmir’de AKP Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı’nın işlettiği ‘İslami’ konseptli Club Asya Otel konsept değiştirdi.

Otel içkili hale gelirken, ‘haremlik selamlık’ ve haşema ile tesettür mayosu kuralları geri çekildi. Otelin ismi ise, Grand Avcı Otel olarak değiştirildi.

Sözcü’de yayınlanan habere göre, 2006 yılında AKP’li Avcı tarafından kiralanan tesis, ‘alkolsüz İslami otel’ olarak işletmeye başlanmıştı. Geçtiğimiz yıla kadar bu konsepte hizmet veren Club Asya Otel’ine bu yıl içki ruhsatı alındı. Tesisin ismi Grand Avcı Otel yapıldı ve içkili hale getirildi.

Geçen yıla kadar harem– selamlık uygulaması yapılan turistik tesisin plajında, kadınlar ve erkekler için ayrılan kumsal birleştirildi. Kadınlar için ayrılan, perde ile örtülü kapalı havuz uygulamasından da vazgeçildi.

Otelin işletmecisi Adem Avcı, “Otelimiz uzun yıllar belli bir kesime hitap etmişti. Fakat doluluk açısından zayıf potansiyel ile gidiyordu. Zaten yıllardır değişiklik yapmak aklımızdaydı, bu yıl yaptık, konsepti değiştirdik, oteli herkese açtık” diye konuştu. Avcı, “Alkolsüz İslami otel sisteminden vazgeçmeniz üzerine partinizden bir tepki aldınız mı?” sorusuna, “Hayır, hiçbir partilimden bir eleştiri ve tepki almadım. Neticede iş adamıyım, ticaret yapıyorum” dedi.