web analytics

Uygar Koçaş – Ekim 2022

Uygar Kocas

Marriott Turkey Business Council Chairman görevini yürüten ve Le Méridien Istanbul Etiler ile Sheraton Istanbul Levent’in Genel Müdürlüğünden sorumlu olan Uygar Koçaş, grubun bünyesinde faaliyet gösteren JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’a Multi-Property General Manager görev tanımıyla yeni Genel Müdür olarak atandı.

Meslek hayatına 1994 yılında Club Flipper’da Satış Müdürü olarak başlayan Uygar Koçaş, 1996 yılında Club Dedeman’da Satış Direktörlüğü görevini üstlendi. 1999 – 2004 yılları boyunca kariyerine Amerika’daki Whyndam International ile devam eden Uygar Koçaş, 2008 yılında The Marmara Pera’ya Genel Müdür olarak atandı. 2011 yılında süregelen görevi ile birlikte The Marmara Bodrum Genel Müdürlük görevini de üstlendi. 2012 yılında The Marmara Bodrum, Antalya & Istanbul Şişli Bölge Genel Müdürlüğü, 2014 yılından 2016 yılının Kasım ayına kadar The Marmara Taksim & Esma Sultan Yalısı Genel Müdürlük görevlerini yürüten Uygar Koçaş, 2016 yılında Marriott International Türkiye grubuna Le Méridien Istanbul Etiler’in Genel Müdürü olarak atandı. Süregelen bu görevi ile 2019 yılında Sheraton İstanbul Levent’in Genel Müdürlük görevini de üstlendi. Tüm bu görevleriyle eş zamanlı olarak 2022 yılında Marriott Turkey Business Council başkanlığını da üstlenen Uygar Koçaş, sektördeki bilgi birikimi ve başarılarıyla 2022 Eylül ayı itibariyle JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın Genel Müdürlüğüne atanarak kariyerine bu iki otelin Multi-Property General Manager’ı olarak devam ediyor. Uygar Koçaş, tüm bu görevleriyle birlikte TÜROB ve Skal İstanbul’un Yönetim Kurulu Üyeliğini de başarıyla sürdürmektedir.

25 yıllık kariyerindeki önemli tecrübeleri ve Le Méridien Istanbul Etiler’e kazandırdığı prestijli bir ödül olan ‘Marriott International General Manager Awards’ Avrupa Bölgesi Ana Markalar kategorisinde “2017 Yılının Oteli” ödülü gibi uluslararası başarılarıyla sorumlusu olduğu kurumlara önemli değerler katan Uygar Koçaş, vizyoner bakış açısıyla Türkiye’de otelcilik sektörünün daha da gelişmesi, ülkemizin bu anlamda uluslararası çapta daha iyi tanınması adına hayata geçirdiği atılımlarıyla tanınıyor. Mülkiyeli olan Uygar Koçaş, 1996 yılında Ankara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 1998 – 2000 yılları arasında American Hotel & Lodging Educational Institute’te Hospitality Management eğitimi aldı. 2019 yılında London Business School’da aldığı Finance for Non-Finance Executives eğitiminden sonra 2012 – 2014 yılları boyunca Koç Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamlayan Uygar Koçaş’ın öğrenmenin ve gelişimin sürekliliğine inanarak katıldığı diğer eğitimler arasında Luxury University, eCornell Leadership Enchancing, eCornell Owner / Operator Partnership, Marriott Ascent Leadership Program at The University of North Carolina at Chapel Hill yer alıyor. İngilizce, Fransızca ve Almanca bilen Uygar Koçaş evli ve iki çocuk babasıdır…