05 Aralık 2022, Pazartesi

Dedeman, Kars şehir merkezinde açılıyor

dedeman kars

Dedeman Hotels & Resorts International, ABC KAR Turizm AŞ ile yaptığı işbirliği sonrası Kars şehrinin ilk uluslararası markalı otelini açıyor.

Bulunduğu şehirlerin kültürel zenginliklerini tanıtma misyonunu başarıyla sürdüren Dedeman, ilk kez hayata geçireceği “Managed by Dedeman” yönetim sistemi ile şehrin ilkler tarihinde yeni bir sayfa açmayı hedefliyor. Dedeman, şehre ilk uluslararası markalı otelini kazandırarak, sadece Kars’a değil bölge turizmine de yeni bir soluk katacak.

Doğu Ekspresi’nin son durağı Kars’ın şehir merkezinde Ocak 2023 itibariyle misafirlerini ağırlamaya başlayacak Qrista Managed by Dedeman; tarihi Kars Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesi, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Ani Ören Yeri’ne 45 km, Sarıkamış’a 40 km, Kars Harakani Havalimanı’na 6 km uzaklıkta konumlanıyor.

1876 yılında Baltık mimarisiyle inşa edilmiş ve günümüze kadar orijinal özelliklerini koruyarak gelmiş özel binasıyla Qrista Managed by Dedeman, 28 odası, düğün ve benzeri organizasyonlara ev sahipliği yapacak 400 kişilik açık avlusu, hamamı, saunası ve restoranı ile hizmet verecek.

İmza töreninde konuşan ABC KAR Turizm AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şayir, Dedeman ailesinin ellerini omuzlarında hissettiklerini belirterek, “Bu gücü bize verdikleri için Dedeman’a çok teşekkür ediyorum. Özellikle kış sezonunda yoğun olan ilimizin yatak sayısını yetersiz gördük ve doğup büyüdüğüm Kars’ın manevi değerlerini yaşatmak, turizme katkı sağlamak amacıyla ortaklarımla beraber bu otel projesine başladım. Kars’a gelen misafirlerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için Baltık mimarisiyle inşa edilmiş bu binayı restore ettik ve ABC KAR Turizm olarak burayı Dedeman ailesine kattık. Önce turizme, sonra ilimize, ülkemize ve bizlere katkıyı sağlayan, bu süreçte yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim.” diyerek Dedeman ailesine katılmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade etti.

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, “Her bir köşesinde farklı kültürlerin izini taşıyan, tarihi ve doğal dokusuyla görenleri kendine hayran bırakan Kars’ın, turizm sektörü açısından vaat ettikleri gerçekten heyecan verici. Biz Kars’ı sadece kış aylarında ziyaret edilecek bir lokasyon olarak görmüyor, dört mevsim turizm odağında konumlandırıyoruz. Şehir merkezinde bulunan Qrista Managed by Dedeman, Ocak 2023 itibariyle iş ve gezi amaçlı seyahat eden yerli ve yabancı misafirleri dört mevsim ağırlayacak.” dedi.

Banu Dedeman konuşmasında; “Yenilenen yapımız ile emin adımlarla ilerlerken, oda sayısı kriterini ön planda tutmadan, önceliğimizi; standartların korunmasına ve uygulanmasına veriyoruz. Güvenlik, emniyet ve hijyen konularını öncelik olarak benimsiyor, Dedeman tecrübesini ve kalitesini yansıtacak yeni markalarımızla büyümeyi hedefliyoruz.

Managed by Dedeman yönetim sistemimiz ile iş ortaklığı yaptığımız yatırımcılarımız Dedeman standartları ile önemli bir rekabet avantajına sahip olurken, Dedeman’ın uzmanlığını, bilgi birikimini ve kaynaklarını kullanma imkânı ile dünya standartlarında satış pazarlama ağına erişim fırsatı yakalayacaklar.” dedi.