web analytics

Bayram tatili otobüse talebi arttırdı

otobüs ile seyahat

Ramazan Bayramı tatili için seyahat severler otobüs bileti satışlarını rekor düzeyde arttırdı.

Türkiye’nin Lider Seyahat Pazaryeri Enuygun.com bayram öncesi otobüs bileti verilerini paylaştı.

Enuygun.com Ramazan Bayramı öncesi mobil uygulama üzerinden yapılan satışların bir önceki haftaya göre %250 arttığı, web sitesi üzerinden yapılan satışların ise %50 artış gösterdiği paylaştı.

Enuygun.com’un verilerine göre ayrıca en çok otobüs bileti alınan yerin Ankara olduğu vurgulandı. Ankara’yı İzmir, İstanbul, Adana ve Antalya takip ediyor. Hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satın alan kullanıcıların büyük çoğunluğunun İstanbul’dan olması da dikkat çekiyor.

Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam bayram tatili yaklaştıkça hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satışlarının artmasına yönelik, “Otobüsle seyahat etmeyi tercih eden kullanıcılar uçakla seyahat etmeyi tercih edenlere göre daha son dakikacılar. Bu yüzden bayram yaklaştıkça otobüs bileti satışlarının artması şaşırtıcı değil. Son güne kadar herhangi bir yere gitme planı yapmamış kişilerin bir anda plan yapacaklarını öngörerek ayın 19’u ya da 20’sinde otobüs bileti satın almalarını bekliyoruz. Kısacası otobüs biletindeki bu artışın bayrama kadar süreceğini tahmin ediyoruz” dedi.