web analytics

Ali Tunç Batum – Mayıs 2023

Ali Tunç Batum

Daha önce ulusal ve uluslararası işletmelerde otelcilik deneyimine sahip, yeme içme operasyonları, satış-pazarlama, misafir hizmetleri operasyonları konusunda son derece başarılı işlere imza atan Ali Tunç Batum, 22 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul’da Genel Müdür olarak göreve başladı.

Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde tamamlayan Batum, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme ve Yönetim, Carlson Hospitality’de Restoran İşletmeciliği konusunda dersler aldı. Türkiye’de yer alan ulusal ve uluslararası pek çok işletmede yöneticilik yapan Ali Tunç Batum, kayak ve tenis sporlarıyla aktif olarak ilgileniyor.

“35 yıldır, turizmi sektörünün hemen her alanında görev yaparak edindiğim deneyim ve birikimleri artık dünyanın en lüks otel gruplarından birinin bünyesinde yer alan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul için kullanabileceğim için çok heyecanlıyım.  Ekip arkadaşlarımla birlikte, böylesine seçkin ve saygın bir konuma sahip otelimizi, birkaç adım daha ileri götürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diyen Batum, evli ve iki çocuk babası.