web analytics

13 Haziran 2024, Perşembe

Kadir’in Ağaç Evleri Yine Yangına Teslim

Kadir’in Ağaç Evleri Yine Yangına Teslim

Antalya’nın ünlü tatil merkezi Olympos’ta, Milli Park içindeki ‘Kadir’in Ağaç Evleri’ adlı konaklama tesisi, dün gece çıkan yangında tamamen kül oldu. 2007 yılında da büyük bir yangın geçiren tesis, bu kez yine alevlere teslim oldu ve yeniden inşa edilmesi gerekecek.

Olympos’ta ağaç ev turizmini başlatan Kadir’in Ağaç Evleri’nde, saat 03.00 sıralarında yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangına, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi müdahale etti. Ağaçlar üzerine inşa edilmiş barakalarıyla bilinen 200 yataklı tesis, 4 saat süren çalışmaların ardından kontrol altına alındı.

Yangının başlamasıyla birlikte tesiste bulunan müşteriler hemen tahliye edildi ve can kaybı yaşanmadı. Tesisin sahibi Kadir Kaya, gördüğü manzara karşısında büyük bir şaşkınlık ve üzüntü yaşadı.

Kadir’in Ağaç Evleri’nde ilk yangın, 8 Şubat 2007 tarihinde meydana gelmişti. O dönem tamamen yanan tesis, yeniden inşa edilmiş ve uluslararası backpacking camiasında popüler hale gelmişti. 2009 yılında ise Kumluca Olympos’ta yaşanan sel felaketinde de zarar gören tesis, birçok zorlukla başa çıkmıştı.

Kadir's tree houses

Daha önce TNT Dergisi tarafından yeryüzünün en iyi hosteli seçilen Kadir’in Ağaç Evleri, tüm dünyada tanınan bir konaklama yeriydi. Yeniden küllerinden doğacak mı, yoksa bu kez tarihe mi karışacak, zaman gösterecek.