web analytics

Uzakrota Travel Summit, Dünyanın en önemli 10 turizm etkinliği arasında

Hollanda merkezli otel rezervasyon sitesi Bidroom tarafından Blogroom için derlenen yazıda Uzakrota Travel Summit, Dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri seçildi.

Her yıl seyahat endüstrisi profesyonelleri ve meraklıları için dünyanın dört bir yanında binlerce etkinlik gerçekleşiyor. Bu kadar fazla etkinliğin olması biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Peki en çok hangi konferanslara ve ticari şovlara odaklanmalısınız? Belirli pazarlar için en önemli seyahat sektörü etkinlikleri hangileridir? sorularına cevap olarak Bidroom ekibi en etkili 10 turizm etkinliğini sıraladı.

Bidroom ekibinin oluşturduğu Dünyanın en etkili 10 turizm etkinliği listesinde Amerika’nın dünyaca ünlü turizm konferansı Phocuswrigt, yine Amerika’dan Skift, İngiltere’nin en büyük turizm fuarı WTM London, Turizm sektörünün en büyük buluşması ITB Berlin, 150’den fazla ülkeden katılım gösterilen FITUR Madrid, Kuzey Avrupa’nın en etkili fuarlarından MATKA Nordik Seyahat Fuarı, Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük 5. turizm fuarı olarak gösterilen EMITT ve her yıl katılımcı sayısını 2’ye katlayan ve bu yıl 30 Kasım’da Hilton Convention Center‘da 2500 kişiyi buluşturacak Uzakrota Travel Summit yer aldı.

Uzakrota Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Erdoğan; “2010 yılında açılan ve 2014 yılı itibariyle sektörel etkinlikler oluşturmaya başlayan Uzakrota’nın Bidroom tarafından böyle bir ödüle layık görülmesi bizi oldukça gururlandırdı ve mutlu etti. Ben ve ekibim bu ödülün verdiği güç ile birlikte İstanbul’u merkez alarak 2,5-3 saat uçuş mesafesindeki tüm ülkelerde Uzakrota zirvelerini gerçekleştirmeyi ve bölgenin en büyük turizm zirvesi olmayı planlıyoruz. Bizi bu ödüle layık gören tüm Bidroom ekibine teşekkür ediyoruz.” olarak belirtti.