03 Şubat 2023, Cuma

ISTTA Yeditepe Bienali’ni destekliyor

İstanbul Turizm Derneği(ISTTA) Yeditepe Bienali’ni destekleyen kurumlar arasında yerini aldı. ISTTA İkinci Başkanı İ.Halil Korkmaz, bienali İstanbul’un tanıtımı açısından bir fırsat olarak değerlendirdiklerini, bu anlamda sanata desteklerinin süreceğini belirtti.

İstanbul’un marka şehir olması amacıyla kurulan İstanbul Turizm Derneği (ISTTA), Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himâyesinde, Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı iş birliğinde, Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşlarının destekleri ile 31 Mart-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yeditepe Bienali’nin sponsorları arasında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart tarihinde Ayasofya’da açılışı gerçekleştirilecek olan Yeditepe Bienali’ne 600’ün üzerinde sanatçı, 3 bine yakın eserle katılıyor. Yüzün üzerinde projenin olduğu bieanle 30’a yakın tarihi mekan ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşlarının destekleri ile gerçekleştirilecek olan Yeditepe Bienali’nin içerik anlamında dünyada muadili olmayan bir proje olduğuna vurgu yapan ISTTA İkinci Başkanı İ.Halil Korkmaz, “Turizm sektörünün bir aktörü ISTTA olarak, İstanbul’un marka şehir olması yönünde çalışmalar yürütüyoruz. Bu anlamda da İstanbul’a değer katacak Yeditepe Bienali’ne destek verme kararı aldık. Sanata ve sanatçıya desteğimiz devam edecek” dedi.