28 Ekim 2021, Perşembe

Melbourne Türk turisti öğrenciler ile çekmeyi planlıyor

Melbourne’de Türk öğrenciler için yeni bir hayat ve eğitim fırsatları sunuyor.Çoklu ve renkli kültürel yapısı ile diğer tüm şehirlerden ayrı bir noktada duran Melbourne’deki eğitim fırsatları, Avustralya Victoria Eyaleti Hükümeti desteğiyle düzenlenen Eğitim Günleri kapsamında geniş bir öğrenci ve davetli grubuna tanıtıldı.

Prestijli QS Ranking sıralamasına göre Avustralya’nın en iyi öğrenci şehri seçilen Melbourne, aynı zamanda ülkenin en iyi üniversitesi seçilen University of Melbourne’e ev sahipliği yapıyor.Melbourne aynı zamanda The Economist’e göre dünyanın en yaşabilir 2. Şehri olup Formula 1 ve Australian Open gibi kitleleri peşinden sürükleyen spor aktiviteleri de her yıl Melbourne’nün dünyaya tanıtılmasına katkı sağlıyor.

2000’i aşkın Türk öğrencinin eğitim gördügü Avustralya’da cok kültürlü toplum yapısıyla öne çıkan Victoria eyaletinde Türkçe en çok konuşulan 11.yabancı dil.

Victoria Eyaleti Eğitim Direktörü Barış Satar, Melbourne’un hem iklim hem de sosyal yaşam açısından İstanbul ile çok benzeştiğini, Türk öğrencilerin yeni yaşamlarına hızlıca uyum sağlayabildiklerini belirtti.

Yabancı öğrencilere verilen kampüs içi veya dışında haftalık 20 saat, dönem aralarında ise tam zamanlı çalışma izninin hem iş tecrübesi edinmek, hem de yaşam masraflarına katkıda bulunmak adına çok önemli olduğunun altını çizdi.

Türk öğrencilerin de yararlanabildiği, lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrencilere mezuniyet sonrası verilen 2 senelik çalışma izninin ise uluslararası bir kariyerin kapılarını araladığını vurguladı. Bu yıl Türk öğrenci sayısı yalnızca Ağustos ayindaki yeni donem kayitlarla 2500’lere ulaştı.

Türkçe olarak hazırlanan https://www.studymelbourne.vic.gov.au/tr  web adresine girerek daha detaylı bilgi edinebilinirsiniz.

  • melbourne-egitim-gunleri1
  • melbourne-egitim-gunleri2
  • melbourne-egitim-gunleri3
  • melbourne-egitim-gunleri4
  • melbourne-egitim-gunleri5
  • melbourne-egitim-gunleri6
  • melbourne-egitim-gunleri7