17 Eylül 2021, Cuma

Kar Voleybolu Avrupa Kupası Erciyes’te

Kar Voleybolu Erciyes

Kar Voleybolu Erciyes

Milli ve uluslararası her türlü sportif organizasyonun üssü haline gelen Erciyes 11-13 Ocak 2019 tarihinde CEV Kar Voleybolu Avrupa Kupası’na Türkiye’de üçüncü kez ev sahipliği yapacak.

Kış sporları ve kış tutkunları için eşsiz fırsatlar sunarak dünya kış turizminde söz sahibi olan Erciyes Kayak Merkezi, global sportif aktivitelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile uluslararası standartlarındaki tesisleri ve pistleriyle “Evrensel Kış Sporları Merkezi” konumuna gelen Erciyes, bu yıl Türkiye’de üncüsü kez 2019 Kar Voleybolu Avrupa Kupası’nı gerçekleştirecek.

Uluslararası profesyonel sporcuların mücadelesine sahne olacak organizasyon Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Türkiye Voleybol Federasyonu ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle 11-13 Ocak 2019 tarihinde 2.200 metredeki Tekir Kapı bölgesinde gerçekleştirilecek. Avrupa Kupası’na İsviçre, İtalya, Polonya, Rusya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Kosova ve Türkiye olmak üzere 9 ülkeden 100’e yakın sporcu katılacak. 17 erkek, 13 bayan takımı olmak üzere 30 takımın mücadele edeceği müsabakalarda dereceye giren takımlara para ödülü ve kupaları verilecek.

11 Ocak Cuma günü ön elemelerin yapılacağı Avrupa Kupası’nda 12 Ocak Cumartesi günü ana karşılaşmalarla devam edilecek. 13 Ocak Pazar günü ise saat sabah 10:00’dan itibaren erkeklerde ve bayanlarda çeyrek final ve yarı final müsabakaları oynanacak ve finale kalan takımlar saat 13:00’te final müsabakaları için karşı karşıya gelecek. Bayanlar ve erkekler final maçları ve ödül töreni TRT Spor tarafından canlı olarak yayınlanacak.