17 Haziran 2021, Perşembe

Bodrum’a zengin turist yağıyor

Turizm için önemli bir değere sahip olan Bodrum, zengin turistlerin vazgeçilmezleri arasında. Özel jetleri ile kente gelenlerin sayısı her geçen gün artarken, Milas-Bodrum Havalimanı da yolcu uçaklarından fazla özel jetlere ev sahipliği yapıyor. Türk turizminin en önemli merkezlerinden Muğla’nın Bodrum ilçesi, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda zengin turisti ağırlıyor. Özel yat ve tekneleri ile gelen yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra, özel jetleri ile de gelen konuklarda her geçen yıl artış yaşanırken, Milas-Bodrum Havalimanı da yolcu uçaklarından fazla özel jetlere ev sahipliği yapıyor.

Jetlerin biri inip biri kalkarken zaman zaman yoğunluktan kaynaklı rötarların dahi yaşandığı görüldü. Söz konusu jetlerin kira fiyatları da dudak uçuklatıyor. 7 kişilik hafif jetin uçuş kirası 35 bin TL’den başlıyor.

Günübirlik 7 kişilik bir özel jet’in günlük kirası uçuş mesafesine göre değişiyor.  Ankara-İstanbul arası 7 kişilik hafif jetin uçuş kirası 30-35 bin TL’den başlıyor. 9 kişilik bir jet ise 45-50 bin TL arasında değişiyor.