14 Nisan 2021, Çarşamba

Grandprix Manavgat Gercekleşti

Grandprix Manavgat

Kış Döneminde Antalya turizmini canlandırmayı hedefleyen 1. Uluslararası Grandprix yarışlarının ikinci Etabı olan Manavgat yarışları tamamlandı. Antalya’da Enda Tour tarafından hayata geçirilen organizasyonun ikinci Etabı olan Manavgat yarışlarında bisikletçiler kıyasıya yarıştı.

Toplam 16 ülkeden 116 Sporcu

Birinci uluslararası Grandprix Manavgat Kış Sezonu Antrenman Serisi 2. Ayak Yarışları Side Antik Kent merkezinden start aldı. Toplamda 16 ülkeden 116 sporcunun katıldığı yarışlarda elite erkekler kıyasıya mücadele etti. Sporcular, Manavgat’ın tarihi yerlerinden başlayan  ardından sahil ve doğanın birleştiği  parkurda yarıştılar.

Grandprix Büyüyerek Gelişecek

Antalya Valiliği, Spor Turizm Birliği Ve TÜRSAB destekleriyle düzenlenen yarışlara ilgilinin ilk yıl için oldukça fazla olduğunu belirten Enda Tour Kurucusu Ve STB – Spor Turizm Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, önümüzdeki senelerde Grandprix yarışlarının gelişerek büyüyeceğini ifade etti.

Yarış için  Antalya’ya Tekrar Geleceğiz

Sporcular da yarışların kış ayları olmasına rağmen güzel bir havada gerçekleşmesi ve uygun alt yapının olmasından dolayı oldukça mutlu oldukları ve her yıl yarışlara katılım göstereceklerini ifade ettiler.

Sporcular Madalyalarını Törenle Aldılar

Elite erkekler kategorisinde gerçekleşen 1. Uluslararası Grandprix Manavgat Kış Sezonu Antrenman Serisi 2. Ayak Serisinin birincisi Minsk Cycling Club takımından Branislau Samoilau oldu. Wibatech Merx 7R takımından Anatoliy Budyak ikinci olurken, Salcano Sakarya  büyükşehir belediyesi Bisiklet Takımından onur Balkan üçüncü  tamamlayarak podyumda yerini aldı. Sporculara yarışın sonunda madalyaları takdim edildi.

Son Yarış Grandprix Antalya 16 Şubat Pazar Günü Antalya’da!

Birinci Uluslararası Grandprix yarışlarının son ayağı ise 16 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşecek ve yarış serisi tamamlanacak.  Haftaya gerçekleşecek olan yarışın son ayağı olan Grandprix Antalya 16.02.2019 Pazar günü saat 10.00 ‘da Expo Antalya’dan start alacak.