05 Mayıs 2021, Çarşamba

Air Astana Türkiye uçuşlarını açıkladı

Air Astana, Almatı ve Nur-Sultan’dan 20 Haziran ve 1 Temmuz 2020 tarihleri arasında Gürcistan, Güney Kore ve Türkiye’deki varış noktalarına uluslararası hizmetlere devam edecek.

20 Haziran – Almatı-Antalya-Almatı

20 Haziran – Nur-Sultan-İstanbul-Nur-Sultan

21 Haziran – Almatı-İstanbul-Almatı

21 Haziran – Nur-Sultan-Antalya-Nur-Sultan

23 Haziran – Atırav-İstanbul-Atırav

1 Temmuz – Almatı-Tiflis-Almatı ve Almatı-Seul-Almatı *

* Air Astana, Almatı ve Seul arasında Haziran ayı boyunca Pazartesi günü geri dönüş uçuşlarına devam ediyor.

Ayrıca havayolu, 3 Temmuz’da Almatı’dan Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki Batum’a tamamen yeni bir hizmet sunacak.

Uluslararası uçuşlar esas olarak Airbus A320 / A321 ve Embraer E190-E2 uçakları tarafından gerçekleştirilecektir.

Air Astana Almatı ile başkent Nur-Sultan arasındaki uçuşlarına 1 Mayıs’ta yeniden başladı ve iç ağı Mayıs ortasındaki Kazakistan genelindeki bölgesel merkezleri içerecek şekilde genişletti.

Yolcu Bilgileri

Gürcistan ve Güney Kore’den gelen yolcular termal kontrollerden geçecek ve Kazakistan’a vardıklarında bir sağlık anketi doldurmaları gerekecektir. Türkiye’den gelen yolcular termal kontrollere tabi tutulacak, COVID- 19 testi girişte sunulmazsa, varıştan sonraki 48 saat içinde sağlık anketini ve COVID-19 testini tamamlamaları gerekecektir.

Kazakistan devlet heyetlerinin üyeleri, yabancı devletlerin resmi delegasyonlarının üyeleri ve Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine Kazakistan’a gelen uluslararası kuruluşlar; Kazakistan’a akredite diplomatik misyonlar, konsolosluk ofisleri ve uluslararası kuruluşların misyonları, ailelerinin üyeleri ve havayolu mürettebatı bu şartların dışındadır.

Yurtdışına seyahat eden yolcuların hedef ülkelerindeki sağlık gereksinimlerini bağımsız olarak kontrol etmeleri önerilir.