web analytics

27 Mayıs 2024, Pazartesi

Setur’dan ChatGPT ile Seyahat Asistanı

Setur’dan ChatGPT ile Seyahat Asistanı

Setur, seyahati teknolojik çözümlerle zenginleştirme ve benzersiz müşteri deneyimi sunma hedefi doğrultusunda ChatGPT teknolojisine entegre olan Setur Seyahat Asistanı’nı hayata geçirdi.

Yapay zeka tabanlı ChatGPT’nin turizme çok uygun bir teknoloji olduğunu belirten Setur Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Direktörü Alphan Kimyonok konuyla ilgili olarak “Setur olarak dijitalleşmeye büyük önem veriyor, son yıllarda bu alanda gerçekleştirdiğimiz yapılanma ile müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Müşteri taleplerinin net olmadığı, kişiselleştirilmiş hizmet sunmanın fark yarattığı turizm alanında ChatGPT’nin sektörümüze yeni bir soluk getireceğini düşünüyoruz” dedi.

Microsoft Azure OpenAI altyapısı ile ChatGPT’ye entegre olduklarını belirten Kimyonok sözlerine şu şekilde devam etti: “Rotasını global bir turizm şirketi olarak belirleyen Setur olarak müşterilerimizle temas ettiğimiz kanalların sayısını artırmak bizler için büyüm önem taşıyor. Bu anlamda Microsoft Azure OpenAI yapısı ile kurumsal internet sitemizi ve mobil uygulamamızı ziyaret eden kişilerin taleplerine farklı dillerde çok hızlı sonuç verebilen bir sistemi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Kurduğumuz bu yapı sadece belirli sorulara cevap vermiyor, müşterilerimizin farklı taleplerine özel sonuçlar çıkarıyor. Her alanda benzersiz müşteri deneyimi yaratmayı hedefleyen şirket olarak bu yeni teknolojiye hızlı adaptasyon sağlamaktan, yaklaşık 6 ay süren çalışmalar neticesinde bu teknolojiyi süreçlerine entegre eden ilk seyahat şirketi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”