web analytics

13 Haziran 2024, Perşembe

Katarlılar Antalya Limanı’nı ziyaret etti

Katarlılar Antalya Limanı’nı ziyaret etti

Katar gümrük yetkilileri, Katar Turizm Ofisi, Katar İçişleri Bakanlığı ve Doha Limanı yetkililerinden oluşan heyet QTerminals Antalya Limanını gezdi ve özellikle kruvaziyer turizmi ile ilgili görüşmeler gerçekleştirildi.

Heyet, kruvaziyer turizminin önemli iki gemisi Seabourn Encore ve Spirit Of Discovery gemilerine de çıkarak kruvaziyer turizmi için detaylı incelemelerde bulundu.

QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, “Katar gümrük yetkilileri, Katar Turizm Ofisi, Katar İçişleri Bakanlığı ve Doha Limanı yetkililerinden oluşan heyeti QTerminals Antalya Limanı’nda ağırladığımız için çok mutluyuz. Kruvaziyer turizminde gerekli altyapımız, büyük ve modern terminallerimiz, yeterli kapasitemizle sektörümüzün önemli temsilcileri arasında yer alıyoruz. Doha Limanı Basra Körfezi kıyısında bugün ziyaretçiler için cazibe merkezi olurken yolcu gemileri için de önemli bir liman olarak öne çıkıyor. Kruvaziyer turizmi açısından yeni bir cazibe merkezi olan Katar’dan gelen misafirlerimizle kruvaziyer turizmi hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki süreçte bizlerde Doha Limanı’na gideceğiz. İki liman arasındaki bu etkileşimin sektörün gelişmesi açısından çok olumlu olacağına inanıyoruz. Şirketler arası ‘know-how’ transferi günümüzde rekabet avantajı elde etmek ve sürdürebilmek için vazgeçilmez bir noktada. Sektörde büyümek için bu değerli bilgi kaynağını etkili bir şekilde kullanmak gerekiyor. Bugün Antalya Limanı denizcilik ve turizm dünyasında adını gururla duyuran bir noktada. Sektöründe önemli bir noktada yer alan QTerminals Antalya’nın dünyaya daha fazla örnek olacağına inanıyoruz ve bunun için çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.